RAM گوشی باید چقدر باشد؟

0 783

رم مناسب

تولیدکنندگان گوشی های همراه هرساله مشخصات گوشی های پرچمدار خود را رو به بهبود تغییر می دهند. یکی از خصوصیات مورد توجه کاربران و تولیدکنندگان، حافظه RAM است. برخی تولیدکنندگان تحت تاثیر درخواست رسانه ها و کاربران سعی می کنند در مدل های جدید از RAM های بالاتر استفاده کنند.

 RAM چیست؟ RAM یا Memory یک چیپست فیزیکی روی گوشی یا دستگاه هوشمند شماست که اپلیکیشن های در حال اجرا را ذخیره می کند و هر چه قوی تر باشد، گوشی شما می تواند اپلیکیشن های زیادی را در لحظه اجرا کند.

RAM بسیاری از گوشی های اندرویدی خوب در بازار در حال حاضر ۴ گیگابایت است اما تعدادی از گوشی های جدید مجهز به RAM 6 و ۸ گیگابایت شده اند. گوشی های OnePlus 3T و Honor V9 به ۶ گیگابایت RAM مجهز هستنددر حالیکه ZenFone AR که قرار است توسط ASUS تولید شود دارای RAM 8 گیگابایت است.

یکی از مدیران اجرایی شرکت تولید کننده هوآوی می گوید RAM به اندازه ۴ گیگابایت کاملا برای تلفن های هوشمند کافی است. او گفت گوشی های هوآوی که RAM 4 گیگ دارند خیلی بهتر از ۶ گیگ ها کار می کنند. نکته مورد توجه این است که سیستم عامل گوشی باید به قدر کافی بهینه سازی شده باشد تا به خوبی کار کند. بالاتر بردن ظرفیت RAM گوشی های هوشمند تنها باعث می شود قیمت آن ها بالاتر برود و هیچ الزامی وجود ندارد که با بالارفتن RAM کاربر تجربه بهتری از گوشی هوشمندش داشته باشد.

درواقع ۴GB RAM برای کاربرانی که می خواهند در عین کارآمدی و استفاده چندجانبه از اپلیکیشن ها هزینه منطقی بپردازند، مناسب است. درواقع این میزان کاملا نشان دهنده یک دستگاه پرچم دار است!

 

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + چهارده =