انتشار ایمیل تقلبی در گوگل، مواظب Google Docs باشید!

0 516

گوگل روز گذشته تایید کرد که یک ایمیل کلاهبرداری خیلی هوشمندانه در میان کاربرانش به سرعت در حال انتشار است. ظاهرا شیوه کلاهبرداری این اسکم به صورت دعوت از کاربران برای ویرایش در Google Doc است. اگر شما هم چنین ایمیلی دریافت کردید، سریعا آن را پاک کنید.

هدف این ایمیل درواقع دستیابی به حساب های کاربری شما در گوگل است که می تواند بعد از آن ایمیل هایتان را بخواند، ارسال کند و حتی ان ها را به زباله دان منتقل کند. در نتیجه این حمله، می توانند مدیریت حساب و ایمیل شما را کاملا به دست بگیرند.

گوگل در اعلامیه ای رسما گفت که برای حفاظت  از ایمیل های کاربرانش، رسما اقدام کرده است و حساب های مشکوک را هم غیرفعال کرده است.

در این اعلامیه آمده است که گوگل صفحات جعلی را از بین برده و آپدیت امن جدید منتشر کرده است. گوگل می گوید تیم امنیتی اش در حال اقدام برای جلوگیری از صدمات احتمالی این فیشینگ ها همچنین در آینده هستند.

این ایمیل های فیشینگ ظاهرا از آدرس های تایید شده ای فرستده می شدند اما درواقع اسکم بودند که اگر روی آن ها کلیک می کردید، شما را به صفحاتی راهنمایی می کردند که اطلاعات حساب کاربریتان در گوگل و اجازه دسترسی به دیگر شبکه های اجتماعی را درخواست می کرد.

چیزی که در این اتفاق خیلی احمقانه به نظر می رسد این است که چگونه یک اپلیکیشن غیر گوگلی می تواند خودش را به نام google doc معرفی کند تا به وجهه خود اصالت ببخشد؟

منبع technobuffalo

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − چهار =