AMD از سری کارت‌های گرافیک RX500 رونمایی کرد

0 561

سری کارت‌های گرافیک RX400 شرکت AMD که سال گذشته عرضه شده بودند، در عین اینکه قدرتی کافی به گیمرها ارایه می‌دادند، قیمتی بسیار خوب هم داشتند. شرکت AMD دیروز از سری جدید کارت‌های گرافیک خود به اسم RX 500 رونمایی کرد.

قیمت‌گذاری این کارت‌های گرافیک جدید، تفاوتی با مدل‌های سال گذشته ندارد.

کارت‌های سری RX500 تفاوت زیادی با مدل‌های سال گذشته ندارند، اما عملکرد آن‌ها به لطف فرکانس بالاتری که دارند، بیشتر شده است؛ آن هم بدون بالاتر رفتن قیمت.

قوی‌ترین کارت گرافیک این سری جدید، RX580 است که فرکانس پایه‌ی ۱۲۵۸ مگاهرتز دارد و این فرکانس در حالت بوست، به ۱۳۴۰ مگاهرتز می‌رسد. برای مقایسه، کارت RX480 فرکانس پایه‌ی ۱۱۲۰ مگاهرتز داشت که در حالت بوست، به ۱۲۶۶ مگاهرتز می‌رسید.

کارت‌های RX570 و RX60 هم به ترتیب پیشرفت‌هایی به همین مقدار داشته‌اند.

قیمت‌گذاری این کارت‌های گرافیک جدید، تفاوتی با مدل‌های سال گذشته ندارد. کارت RX580 به ترتیب برای مدل‌های هشت و چهار گیگابایتی، ۲۲۹ دلار و ۱۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده است. کارت RX570 قیمتی ۱۶۹ دلاری دارد. کارت RX560 هم با قیمت ۹۹ دلار عرضه می‌شود و حافظه‌اش ۲ گیگابایت است.

به غیر از این سه مدل، شرکت AMD یک کارت ارزان‌قیمت هم در این سری جدید تولید کرده است. کارت گرافیک ۷۹ دلاری RX550 فرکانس پایه‌اش ۱۱۸۳ مگاهرتز است و دو گیگابایت حافظه دارد.

تمام این ارت‌ها، به غیر از مدل RX560 وارد بازار شده‌اند.

منبع: The Verge

ترجمه در دیجی مگ

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =