چگونه گوگل مپ را به صورت آفلاین مرور کنیم؟

0 1,212

نقشه ها را دانلود کنید تا وقتی آنلاین هستید هم بتوانید آن ها را مرور کنید

گوگل مپ را می توان به صورت آفلاین هم مرور کرد. در این حالت باید نقشه محدوده مورد نظر خودتان را دانلود کنید تا مسیر موردنظر را هر موقع که نیاز بود، نگاه کنید. اگر می خواهید به خارج از محدوده سرویس اینترنت بروید یا فکر می کنید اینترنت مقصد شما ضعیف است، دانلود کردن نقشه منطقه مورد نظر می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

چگونه از Google Maps به صورت آفلاین استفاده کنیم؟

محدوده موردنظر خود را در قسمت جستجو(Search here)  بالای صفحه وارد کنید. وقتی محدوده پیدا شد، گوگل مپ آن را پایین صفحه نمایش می دهد. این قسمت را گرفته و به بالا بکشید تا اطلاعات کامل به نمایش درآید. سپس دانلود را انتخاب کنید.

محدوده موردنظر خود را در نقشه انتخاب کنید و هرچقدر که لازم است نقشه را زوم کنید تا جزییات موردنظرتان را به نمایش بگذارد. حالا دانلود را انتخاب کنید تا این نقشه نهایی را دانلود کند.

پس از اینکه نقشه محدوده موردنظر شما ذخیره شد می توانید هر وقت که لازم بود، نقشه دانلود شده موردنظرتان را مرور کنید.

نکته مهم این است که نقشه  های ذخیره شده تنها ۳۰ روز بصورت آفلاین در دسترس هستند و بعد از آن باید در صورت تمایل دوباره به ذخیره کردن آن ها بپردازید.

این ویژگی دانلود و ذخیره کردن نقشه برای مسیریابی خیلی مفید است اما در این حالت آفلاین نمی توانید به اطلاعات ترافیکی و تخمین زمان رسیدن دست پیدا کنید چرا که این اطلاعات تنها در صورت دسترسی به اینترنت در دسترس کاربران قرار می گیرند. با اینحال، دانلود و ذخیره کردن نقشه ها و محدوده ها برای اوقاتی که به سفر می روید یا می دانید ممکن است دسترسی شما ب اینترنت کمی محدود شود یا حتی وقتی حدس می زنید ممکن است اینترنت مقصد شما کمی ضعیف باشد، بسیار مفید واقع می شود و حتی در مواردی باعث ذخیره انرژی باتری دستگاه شما هم می تواند باشد.

 

منبع Androidcentral

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =