۶ راه برای زندگی راحت تر و رسیدن سریع تر به هدف

0 1,531

در واقع ما آن چیزی هستیم که نمی توانیم رهایش کنیم، این موضوع می تواند فیزیکی، ذهنی یا احساسی باشد و در نهایت رها کردن حس خوبی خواهد داشت. در اینجا زندگی را به ۶ بخش تقسیم می کنیم و امیدواریم که در راه رسیدن به اهدافتان بتواند به شما کمک کند:

۱. مشخص کنید، چگونه موفقیتتان را اندازه گیری می کنید.

چه چیز برای شما اهمیت دارد: مسائل یا تجربه ها؟، برای مثال بعضی پول برایشان اهمیت دارد و به آن معنی می بخشند. برای بعضی دیگر هدف و روابط بیشتر از پول اهمیت دارد. در هر صورت موفقیت برای کسب و کارها بر اساس درآمد آن ها تعریف می شود. طی تجربه های کسب شده افراد و سازمان هایی که هدف اصلی خود را به صورت مالی تعریف نمی کنند موفق تر بوده و حتی درآمدی بهتری هم داشته اند.

۲. تا جایی که ممکن است روندها را ساده کنید.

اگر کارها را در زندگی و کار به صورت پیچیده جلو ببریم ۱۰۰% نتیجه خوبی نخواهیم گرفت به دلیل اینکه مسائل به خودی خود پیچیده هستند و اگر روند آن ها ساده نباشد به مشکل خواهیم خورد، برای مثال شما می توانید روند چک کردن ایمیل هایتان یا خرید کردنتان را ساده تر کنید و مهم اینجاست که باید از زندگی شخصی اینکار را شروع کنیم.

۳. مقداری از زمانتان را با واگذاری تعدادی از کارها به اعضاء تیمتان آزاد کنید.

بعضی اوقات فکر کنیم باید تمام تصمیم ها توسط خودمان گرفته شوند و درگیر جزئیات فراوانی می شویم و این تصمیمات صدمات زیادی به شخص و کسب و کار وارد می کند، مهم این است که اعضاء سازمان و تیم نیز در رشد سازمان تاثیر داشته باشند.

۴. دایره تصمیم گیری های خود را محدود کنید.

بعضی افراد حتی برای اینکه تصمیم بگیرند در موقعیت های مختلف چه لباسی بپوشند روزانه زمان زیادی را صرف می کنند، خوب است این موارد را ساده بگیرید و بیشتر وقت خود را برای تصمیم گیری در موارد مهمتر مانند خانواده، سلامتی و شغلتان صرف کنید.

۵. حجم کاری خود را کاهش دهید (با هدف کاهش استرس).

مینیمال بودن فقط به معنای استفاده از ابزار کمتر در زندگی نیست، بلکه زندگی با استری و اضطراب کمتر است. فضا دادن به ذهن و احساسات همان قدر مهم است که موارد کاری اهمیت دارند. اگر استرس و فشار را کنترل نکنید باید بگوییم که راه خود را برای رسیدن به اهداف ناهموار کرده اید.

۶. مشکلات و مسائل کاری و احساسی که گذشته اند را فراموش کنید.

در آخر یک روز کاری، مینیمال بودن یعنی آزادی ذهن و روح شما، در این زمان باید کلیه مشکلات را از یاد ببرید و به ذهنتان برای شروع یک روز دیگر استراحت دهید.

در انتها شما به عنوان یک مینیمالیست، باید یاد بگیرید چگونه کنترل زندگی خود را داشته باشید، زمان و تمرکزتان را تنظیم کنید، فرمول ساده آن این است: دور ریختن مواردی که اهمیتی برای شما ندارند، شاد بودن و زندگی متعادل داشتن.

هدفتان از زندگی را پیدا کنید، نه از درون خودتان بلکه از نفس کارهایی که انجام می دهید.

منبع Forbes

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =