گلکسی S8 از هدست واقعیت مجازی Daydream پشتیبانی نمی کند

0 653

گوشی های Galaxy S8 و S8 Plus در حال حاضر قادر نیستند از Google Daydream پشتیبانی کنند اما این اتفاق ممکن است در آینده بیافتد. تابحال اطلاعاتی درباره اینکه گوگل و سامسونگ روی این همکاری فکر می کنند، درز نکرده و سامسونگ هم قطعا با تئجه به پلتفرم Gear VR همین کمپانی، نیازی به Daydream ندارد. اما S8 را با آن قابلیت ها و توانایی های ویژه اش در نظر بگیرید. S8 با ۴GB RAM و پردازنده کوالکوم اسنپدارگون ۸۳۵ یا اکسینوس ۸۸۹۵، با آن صفحه نمایش بی حاشیه Infinity به راحتی از پس نمایش و پردازش واقعیت مجازی در هدست Daydream برمی آید.

ممکن است که گوشی های اس۸ و اس ۸ پلاس هرگز از طرف کمپانی سازنده شان یعنی سامسونگ، با Daydream هماهنگ نشوند اما اگر به عنوان یک کاربر مایل باشید از هدست واقعیت مجازی Daydream با این گوشی ها استفاده کنید، کافیست این گوشی ها را Root کنید. وقتی S8 و S8+ قابلیت روت شدن پیدا کردند، کدهای داخلی دستگاه را با تغییرات جزیی می توان به گونه ای تغییر داد که با هدست Daydream هماهنگ شود. بعد از این کار باید اپلیکیشن Daydream و دیگر پلتفرم های موردنظر VR را نصب کرد.

اما تا آن زمان، کاربرانی که اس۸ و اس ۸ پلاس را خریداری می کنند باید فقط از هدست Gera VR که نرم افزار آن Oculus است، استفاده کنند. در حال حاضر محتوایی که در قالب اپلیکیشن های واقعیت مجازی برای Daydream در بازار گوکل وجود دارد، برای Gear VR غیرقابل استفاده است اما کاربران Gear VR با تعداد محدودی از اپلیکیشن های مجاز مواجه نخواهند شد زیرا اپلیکیشن های Gear VR هم به تعداد زیادی در دسترس هستند. اما با اینحال در صورتی که اس ۸ و اس ۸ پلاس بتوانند با Daydream هماهنگ شوند و از آن پشتیبانی کنند، کاربران این گوشی ها قادر خواهند بود از طیف وسیعی از اپلیکیشن های واقعیت مجازی بهره ببرند.

منبع androidheadlines

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =