۵ نشانه که می گویند شما مانع موفقیت خودتان هستید

0 331

تمام افراد موفق و کارآفرینان برتر دارای خصوصیات و ویژگی هایی هستند که از همان ابتدای راه نوید موفقیت را می دهد. اگر افراد از ابتدا متوجه خصوصیات منفی خود شوند و در از بین بردن آن ها بکوشند می توانند با تقویت بهترین ویژگی های رفتاری و حرفه ایشان به افراد موفقی تبدیل شوند. در این مطلب می خواهیم به ۵ خصوصیت اشاره کنیم که باعث می شود مانع موفقیت شوند.

۱ – شما بدون اتمام کارتان، کار دیگری را شروع می کنید

برخی از کارآفرینان اصلا نمی توانند کارشان را تمام کنند یا آن را تمام شده فرض کنند. اهمیت چندانی ندارد که چه کاری انجام می دهند یا چه منابعی در دسترس آن ها قرار دارد تنها چیزی که اهمیت دارد این است که نمی توانند کاری را به نهایت اتمام برسانند. در این مورد می توانیم فرض کنیم دلیل آن ها این است که مایلند محصول نهاییشان بهترین حالت ممکن را داشته باشد و به همین دلیل همواره پایان کار را باز می گذارند تا فرصت بهبود وجود داشته باشد. اما باید بدانید اگر ۸۰% انتظارتان برآورده شده است، بهتر است آن را تمام شده بدانید و وسواس به خرج ندهید.

۲ – اصرار دارید تمام کارها را خودتان مدیریت کنید

کارآفرینان ناموفق کسانی هستند که می خواهند تمام کارها را به تنهایی انجام دهند. آن ها به هیچ کس به اندازه خودشان اطمینان ندارند و فکر می کنند هیچ کس نمی تواند کارها را به خوبی خودشان انجام دهد. حتی اگر این موضوع واقعیت داشته باشد و آن ها بهتر از هرکسی این کار را بتوانند انجام دهند، این ایده اصلا به نفعشان نخواهد بود.

اگر می خواهید کسب و کارتان را گسترش دهید و موفق باشید باید یاد بگیرید به دیگران اعتماد کنید. حتی قابل ترین افراد هم به یک تیم همکار نیاز دارند.

۳ – حق همیشه با شماست

برای برخی از کارآفرینان سخت است که اعتراف کنند دچار اشتباه شده اند. اگر شما نخواهید قبول کنید که مرتکب اشتبه شده اید، بهترین فرصت یادگیری را از دست خواهید داد. اشتباه کردن درواقع قدم اول در راه موفقیت و یادگیری است. به اشتباه خود واقف باشید و از افراد معتمدتان، کمک بگیرید. سپس به سرعت به سوی موفقیت قدم بردارید.

۴ – سوال می پرسید اما به پاسخ آن بی توجه هستید

حتما متوجه منظور ما هستید. درحورد افرادی صحبت می کنیم که دایما سوال می پرسند اما تنها منتظر پاسخ هایی هستند که دوس دارند بشنوند. این کارآفرینان حیرت آور تنها با افرادی معاشرت می کنند که با آن ها موافق هستند. این موضوع کاملا به ضرر موفقیت تمام خواهد شد. اگر لجبازی را کنار بگذارید و نظرات متفاوت را بشنوید، قطعا می توانید بهترین تصمیمات را اتخاذ کنید.

۵ – هیچ دلیلی برای پیشرفت نمی بینید

اگر بهانه می اورید که زمان درستی نیست یا اقتصاد جامعه در بحران است، باید بدانید که همیشه بهانه ای وجود خواهد داشت. شما باید ورای بهانه ها نگاه کنید و برای خودتان انتخاب بیافرینید. شجاع باشید و کمی انعطاف به خرج دهید. گاهی ریسک کردن بهترین انتخاب ممکن است.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =