۵ بازی فکری برتر برای موبایل و تبلت

0 3,594

گاهی لازم است در کنار تفریح و خستگی در کردن در حین بازی کردن، کمی هم به پرورش توانایی های مغزی فکر کنیم و کارهای خلاقانه ای انجام دهیم. امروز با پیشرفت تکنولوژی همه ما یک دستگاه هوشمند فارق از هر مدلی که باشد، داریم. پیشنهاد می کنیم وقت کمی هم به پرورش توانایی و بهبود قابلیت های مغزی بپردازید. شگفت زده خواهید شد وقتی به شما بگوییم می وانید به جای درگیر شدن با جدول و سودوکوهای بسیار دشوار، ازبازی های محبوب این روزها استفاده کنید. به عبارتی هم تفریح کنید هم تمرین. در ادامه این مطلب به ۵ اپلیکیشن بازی فکری می پردازیم که همراه سرگرمی، دارای ویژگی بهبود عملکرد مغزی هستند.

 ۱ – The Room

the-room

دستگاه های لمسی مانند تبلت و گوشی موبایل به دلیل حس لامسه به شما تجربه منحصربفردی نسبت به گیم پدها می بخشند. این ویژگی لمسی به خوبی در بازی The Room دیده می شود. این بازی در فهرست پرطرفدارترین هاست و خیال نکنید با یک بازی خشک و اعداد ریاضی طرف هستید. این بازی ماجراجویانه در پرسپکتیو ” اول شخص ” اجرا می شود یعنی از دید خود شما انجام می شود. The Room از این جهت یک بازی فکری محسوب می شود که شما همواره با یک معما روبرو هستید. زیبایی بصری این بازی هم به دلیل طراحی سه بعدی آن است. معماهای این بازی شامل سوال، قفل، درهای مخفی، رمز و سایر معماها می شود.

قسمت جالب معماها آنجاست که متوجه می وشید برای حل آن ها الزامی وجود ندارد که تنها یک راه حل وجود داشته باشد. چالش اصلی همینجاست که دید شما نسبت به مشکل گشایی به محک گذاشته می شود. این بازی در دو نسخه ۱ و حالا ۲ ارایه می شود. The Room در حال حاضر برترین و تحسین شده ترین بازی فکری است.

۲ – Cut the Rope

cut-the-rope

حتما تا بحال این بازی را دانلود و اجرا کرده اید. در Cut the Rope همانطور که از اسمش پیداست شما باید با لمس صفحه و کشیدن خط، طناب ها را پاره کنید تا آبنبات در دهان هیولای بامزه بیافتد. هر چه مراحل پیش می رود، بازی دشوارتر می شود و موانعی هم به بازی افزوده می شوند و شما باید به خوبی فکر کنید و ببینید کدام طناب را  چه زمانی از بین ببرید. این بازی محبوب در حال حاضر به نسخه ۲ هم رسیده است و همچنان امتیاز بالایی از کاربران می گیرد.

۳ – Machinarium

machinarium

اولین نسخه ماشیناریوم در سال ۲۰۰۹ معرفی شد و طی سال های بعد به علت محبوبیت زیاد برای تمام سیستم عامل ها عرضه شد. نکته قابل توجه این بازی این است که هیچ دیالوگی ردوبدل نمی شود و تنها شکل آن تصاویر حبابی است که افکار شخصیت ها را به تصویر می کشد. این بازی هم به دلیل ماهیت معمایی برای تمرین و تمرکز مناسب است و هنوز هم در فهرست پردانلودترین بازی ها قرار می گیرد.  این بازی هم مانند اغلب بازی ها دو بعدی است.

۴ – Limbo

limbo

فضای این بازی بسیار ساده و مینیمال طراحی شده و تاریک است و این موضوع به خوبی ماهیت اسم آن را به تصویر می کشد. لیمبو یعنی برزخ و شخصیت اصلی بازی هم یک پسربچه است که به دنبال خواهرش می گردد. احتمالا هردوی این شخصیت ها پیشتر مرده اند و حالا در برزخ گیر افتاده اند. این پسر بچه در طی مسیر با ترس هایش مانند رتیل، مکان نامعلومی بنام هتل و موانع و خطرات دیگری مواجه می شود و در آخر به خواهر گمشده اش می رسد.  ژانر این بازی را به اکسپرسیونیسم و فیلم نویر نسبت داده اند و از آن به عنوان فیلم در قالب بازی یاد کرده اند. لیمبو دو بعدی طراحی شده و شما نقش پسرک را بازی می کند. در این بازی تله ها و مشکلات مسیر به وجود می ایند که شما باید با شناسایی وسایل و امکانات اطراف آن ها را از بین ببرید.

۵ – Flow Free

flow-free

شکل و شمایل این بازی کاملا مطابق بازی های فکری است اما کمی رنگ و لعاب به آن افزوده اند.  شما با یک جدول مشبک مواجه هستید که نقطه های رنگی در آن وجود دارد. باید نقطه های رنگی را دو به دو به هم طوری وصل کنید که در انتها یک خانه خالی هم در جدول باقی نماند. در مراحل بعدی این بازی، تعداد خانه ها بیشتر می شود و بازی سخت تر خواهد شد.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =