۳ نکته مهم که کارآفرینان باید به آن ها توجه کنند

0 960

کارآفرین‌ها کسانی هستند که تنها درباره آن سخن نمی‌گویند بلکه درراه کارآفرینی قدم برمی‌دارند و این مسیر را طی می‌کنند.

کارآفرینان تلاشگر بسیاری وجود دارند که مدت‌ها به‌سختی کار می‌کنند و کمتر به سفر و مرخصی می‌روند. این کارآفرینان که در ابتدای مسیر موفقیت قرار دارند اصلا تمایلی ندارند از کسانی که هیچ زحمتی نمی‌کشند نصیحت‌های تئوریک بشنوند. موضوع این است که کارآفرینی یک مسیر است نه هدف. نمی‌توان انتظار داشت مدت‌ها تلاش کرد و به‌جایی رسید سپس بازنشسته شد تا بتوان تجربیات خود را با دیگران در میان گذاشت. کارآفرین موفق کسی است که همواره در حال طی این مسیر است.

کارآفرینی مسیر سختی است و این موضوع را کسانی که در این عرصه فعال نیستند هم به‌خوبی می‌دانند. این مسیر فراز و نشیب های خاص خودش را دارد که اگر قصد کرده‌اید در این مسیر قدم بگذارید باید با آن‌ها آشنا شوید.

۱ – شروع کنید

اولین مشکل در آغاز این کار ناتوانی در تحلیل است. به عبارت ساده همه منتظر وقت مناسب شروع کار هستند؛ اما چنین چیزی وجود ندارد. وقت ایده آل مدنظر شما هرگز فرانمی‌رسد.

کارآفرینی یعنی مسیر دشوار و پر نشیب را طی کردن. کارآفرین کسی است که می‌تواند از پس مشکلات برآید و دایما به این روند مشغول است.

بسیاری از کارآفرینان قصد دارند در ابتدا برنامه‌ریزی کنند و همیشه امور را طبق برنامه‌ها پیش ببرند و باید همین‌جا به شما بگوییم کاملا در اشتباه هستید اگر چنین فکر می‌کنید. کارآفرینی قابل پیش‌بینی و برنامه‌ریزی نیست.

۲ – موفقیت یعنی طی این مسیر نه مال‌اندوزی

همه ما وقتی نوجوان و جوانیم فکر می‌کنیم باد در آینده آن‌قدر پولدار شویم که هرچه می‌خواهیم را بتوانیم بخریم؛ اما کارآفرینی فقط ثروت‌اندوزی نیست. کارآفرینان واقعی جایی در این مسیر به این نتیجه می‌رسند که موفقیت در مکان و موقعیت خاصی اتفاق نمی‌افتد. کارآفرین واقعی اهداف زیادی در سر دارد و برای تحقق همه آن‌ها تلاش می‌کند. اهداف کارآفرینان واقعی محدود نیست و دستیابی به هرکدام از این اهداف مسیری تازه برای هدفی دیگر در مقابل آن‌ها نمایان می‌کند.

۳ – شکست را بپذیرید

مهم‌ترین درس در مسیر کارآفرینی پذیرفتن شکست‌ها به‌عنوان تجربه است. این جمله ممکن است کلیشه‌ای به نظر برسد اما واقعی است. اگر به هر موضوع و ناکامی به چشم شکست نگاه کرده و از آن هیچ درسی نیاموزید هرگز پیشرفت نمی‌کنید.

منبع entrepreneur

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 6 =