۳ روش کاربردی برای تبدیل فایل PDF به Word

0 506

فایل های PDF خیلی کاربردی و مفید واقع می شوند. اما گاهی ممکن است بخواهید آن ها را ویرایش کنید. همانطور که می دانید اطلاعات در فایل های PDF غیر قابل تغییر و ویرایش هستند و برای این کار شما باید آن ها را به قالب  Word دربیاورید. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن ها می پردازیم.

روش اول Google Docs

وارد حساب کاربری خود در گوگل شوید و به Google Docs بروید. در قسمت بالا سمت راست آیکن پوشه را انتخاب کنید. این آیکن برای آپلود کردن فایل موردنظر شما تعبیه شده است. فایل PDF موردنظر خود را می توانید با روش کشیدن هم به پنجره آپلود منتقل کنید. وقتی فایل موردنظر شما کاملا آپلود شد، روی Google Drive قابل مشاهده خواهد بود.

edit-pdf-in-google-docs-3

به حساب Google drive خود رفته و روی فایل PDF کلیک راست کنید. با انتخاب Open With به منوی بعدی هدایت می شوید و در آن جا گزینه Google Docs را انتخاب کنید.

وقتی فایل PDF شما توسط Google Docs باز شد، به منوی File بالای صفحه مراجعه کنید. گزینهas Download را انتخاب کرده و بعد از آن  Microsof Word (docx) را انتخاب کنید. سپس پروسه دانلود شروع می شود.

روش دوم، تبدیل آنلاین

تبدیل فایل PDF انلاین

یک تبدیل کننده آنلاین PDF به Word را در گوگل جستجو کنید. شما می توانید برای این پروسه تبدیل از یک تبدیل کننده آنلاین بدون نیاز به دانلود استفاده کنید. کافیست از یک وبسایت معتبر مانند PDF to Word استفاده کنید. در صفحه آغازین این وبسایت تب انتخاب فایل وجود دارد که از آن می توانید آدرس فایل PDF را انتخاب کنید سپس از شما می خواهد یک آدرس ایمیل از خودتان وارد کنید تا فایل تبدیل شده را به آن آدرس برای شما ایمیل کند. البته برخی از این سایت ها هم ممکن است برای شما چیزی ایمیل نکنند و همانجا فایل تبدیل  شده را تحویل می دهند. در آخر پس از اتمام فرم مربوطه، تب Convert to word را کلیک کنید تا پروسه تبدیل آغاز شود. پس از اتمام کار ممکن است صفحه ای برای شما باز شود که در آن تب دانلود فایل Word وجود داشته باشید. آخرین مرحله این پروسه، دانلود فایل ورد شماست.

روش سوم Adobe Acrobat

adobe acrobat

نرم افزار Adobe Acrobat را باز کنید. منوی فایل را باز کرده و گزینه Open را انتخاب کنید. در پنجره مرورگر باز شده، فایل PDF را انتخاب کرده و باز کنید. در این برنامه دو روش برای تبدیل کردن به word وجود دارد.

روش اول: در منوی File گزینه Save as را انتخاب کرده و در پنجره باز شده در قسمت Format انتخابی، Microsoft Word Document را انتخاب کرده و فایل را ذخیره کنید.

روش دوم: در منوی file گزینه Export و سپس Word Document را انتخاب کنید. وقتی پنجره ذخیره جدید باز شد، نام جدیدی برای فایل Word انتخاب کرده و Save کنید.

پروسه ذخیره و تبدیل این فایل نسبت به سایز فایل PDF می تواند متغیر باشد.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 6 =