۳ اپلیکیشن کاربردی برای حفظ تناسب اندام

0 373

وقتی از کاهش یا افزایش وزن صحبت می شود بدون شک به یک چیز فکر می کنیم و آن “کالری” است. قانون ساده ای وجود دارد که اگر بیش از نیاز بدنتان کالری مصرف کنید وزن شما افزایش می یابد و اگر کالری کمتری استفاده کنید، وزن شما کاهش می یابد. همه باید حواسشان را جمع کنند که روزانه چقدر کالری مصرف می کنند اما این کار ممکن است خسته کننده باشد یا فرصت نداشته باشید هرکدام را بصورت دستی محاسبه کنید.

همینجاست که اپلیکیشن های تناسب اندام و کالری شماری به کار می آیند. این اپلیکیشن می تواند بارکد مواد غذایی را بخواند و محاسبه کند که هرکدام از مواد غذایی چه مقدار انرژی به بدن شما می رساند. در کنار این ویژگی، نرم افزارهای کالری شمار دارای قابلیت های دیگری مانند برنامه های کاهش وزن، دستور غذایی سالم هستند و می توانند به دیگر اپلیکیشن های سلامتی و ورزشی هم اطلاعات بفرستند.

My Fitness Pal

myfitnesspal

این اپلیکیشن با طراحی جامع و ساده اش کاربران زیادی را جذب کرده است. این برنامه رایگان است و با آن می توانید رژیم غذایی و فعالیت های فیزیکی خود را کنترل کنید. حافظه این نرم افزار تا بیش از ۵ میلیون ماده غذایی مختلف را می شناسد و می تواند غذاهای مورد علاقه شما را هم به خاطر بسپرد.  MyFitnessPal به بیش از ۵۰ دستگاه سلامت سنج دیگر می تواند متصل شود. شما همچنین قادر خواهید بود دستور غذاهایی که تهیه می کنید را به حافظه این اپ بسپارید. بارکد خوان این محصول تمام موارد مانند کالری، چربی، پروتیین، کربوهیدرات، شکر، فیبر و کلسترول را هم می تواند بخواند.

My Net Diary

MyNetDiary

این اپلیکیشن کالری شمار برنامه ریزی، شمارش کالری مواد غذایی و محاسبه فعالیت های روزانه را به عهده می گیرد. برای شروع باید وزن هدف را به این نرم افزار معرفی کنید سپس به شما برنامه ای برای سیدن به این هدف ارایه می کند و پیشنهادات و توصیه هایی هم درباره نحوه ادامه این رژیم به شما می دهد. این اپلیکیشن هم بارکدخوان دارد و بیش از ۵۰۰ نوع مختلف فعالیت و ورزش پیشنهاد می کند. این برنامه همچنین دارای قابلیت استفاده و دنبال کردن GPS است. گزارش های این برنامه را می توانید با فرمت PDF تحویل بگیرید و با برنامه های دیگر به اشتراک بگذارید.

Fat Secret

Calorie-Counter-by-FatSecret

این برنامه هم به همان منظور و هدف کنترل و ارزیابی مصرف مواد غذایی و کالری تهیه شده است. کار با این اپلیکیشن ساده است و قابلیت دسترسی به پایگاه عظیمی از مواد غذایی و خوراکی را به کاربرانش ارایه می کند. ویژگی جالب این اپلیکیشن توانایی شناسایی ماده خوراکی از روی عکس است یعنی می توانید از خوراکی های مصرفیتان عکس بگیرید تا اپلیکیشن بتواند آن را شناسایی کند. تقویم رژیم غذایی این نرم افزار به شما گزارش می دهد که چند کالری مصرف کرده اید و چند کالری طی فعالیت روزانه تان سوزانده اید.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =