میزکارتان درباره شما چه می گوید؟

0 315

برای اینکه تصویر بهتری از خودتان به مدیر یا رییستان نشان دهید، کار کافی نیست. تحقیقات نشان می دهد که وضعیت میز کار کارمندان هم می تواند روی مدیرانشان تاثیرگذار باشد.

این تحقیقات در یک شرکت انجام شده و طبق آن، بیش از نیمی از مدیران گفته اند که میز کار نامرتب باعث می شود احساس بدی به کارمند پیدا کنند.

علاوه بر این، ۲۱% گفته اند عکس های نامناسب روی میز کار را نمی پسندند و ۱۵% هم گفته اند که از نظر ایشان وسایل تزیینی زیاد و بی ربط روی میز کارمندان را نمی پسندند.

یکی از مدیران این شرکت گفت باید بدانید که میز کار شما درواقع بازتابی از خود شماست. سعی کنید ان را تمیز و مرتب نگه دارید و اشیایی که باعث می شود دیگران را به شما و حرفه ای بودنتان بد گمان کند، روی میزتان قرار ندهید.

خبر خوب اینکه در حالیکه برخی کارمندان میز کار نامرتبی دارند ولی تنها درصد اندکی برابر با ۱۵% تمایل دارند از انواع وسایل تزیینی بی ربط و نامناسب در محل کارشان استفاده کنند.

جالب تر از همه اینجاست که بدانید از نظر این مدیران، میز کاری که بیش از حد مرتب و تمیز باشد هم خوب به نظر نمی رسد و دیدنش این مدیران ارشد را آزار می دهد.

به گفته یکی از این مدیران اگر کمی از شخصیت و تمایلات شخصی خود را در محل کارتان نشان دهید، بد نیست اما نباید زیاده روی کنید. شما باید برای تمایلات و نظرات مثبتتان دیده شوید نه بدترین حالت ممکنتان.

این مدیران که تحت نظرسنجی قرار گرفته بودند، به نکاتی اشاره کردند که کارمندان با توجه به آن ها می توانند محیط کاری مثبتی از خود به نمایش بگذارند.

  • میزتان را روزانه مرتب کنید. اجازه ندهید این بهم ریختگی روی هم تلمبار شود. هر روز چند دقیقه کوتاه را صرف دور ریختن آشغال های میز کارتان کنید و برگه هایی که دیگر موردنیازتان نیست را دور بریزید.

 

  • مینیمالیست باشید. اشکالی ندارد چند آیتم شخصی خود را روی میزتان قرار دهید اما همانطور که گفتیم نباید زیاده روی کنید. اما اگر میزتان را پر از مجسمه و وسایل تزیینی کنید ممکن است دیگران اینگونه فکر کنند که خیلی هم حواستان به کارتان نیست.

 

  • ناخوشایند نباشید. این فقط شما نیستید که میز کارتان را می بینید بلکه دیگران اعم از همکاران و مدیران هم این میز را می بینند. سعی کنید اشیا یا عکس هایی که ممکن است باعث دردسر شوند، روی میز خود قرار ندهید.

 

منبع businessnewsdaily

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =