گوگل هدست واقعیت مجازی پیشرفته در کنفرانس I/O معرفی می کند

0 502

حالا که کنفرانس I/O گوگل در حال برگزاری است می‌خواهیم بدانیم چه اخبار جدیدی درباره هدست واقعیت مجازی باکیفیتش در دسترس حاضرین این کنفرانس قرار گرفته. درحالیکه عملکرد دو هدست قبلی گوگل ( Cardboard و Daydream ) به گوشی وابسته بود، این هدست تازه قرار است مانند هدست‌های HTC Vive و Oculus Rift مجزا و بدون وابستگی به گوشی باشد.

این هدست می‌تواند در سری Daydream VR قرار بگیرد و به همین نام تولید شود اما قرار است دارای ویژگی خاصی باشد که به کاربر اجازه می‌دهد موقعیت‌ها و حرکت‌ها را بدون آنکه اتاق پر از حسگرهای مختلف باشد، دنبال کند. به همین دلیل اولین هدست واقعیت مجاززی خواهد بود که دارای این قابلیت است و به همین دلیل شاید نام آن را متفاوت انتخاب کنند. طبق گزارش‌ها این هدست دارای سنسورهایی روی خودش است که آن را از سخت‌افزارهای خارجی دیگر بی‌نیاز می‌سازد. این ویژگی که “دنبال‌کردن داخل و خارج هدست” نامیده می‌شود، می‌تواند هدست‌های VR را مقدار قابل ملاحظه‌ای بهبود بخشد.

دلیل دیگری هم وجود دارد که گوگل علاقمند باشد چنین هدست پیشرفته‌ای تولید کند. گوگل درواقع توسعه‌دهنده اصلی سه اپلیکیشن برتر در زمینه واقعیت مجازی است. این سه‌گانه شامل اپلیکیشن نقاشی Tiltbrush، بازی Job Simulator و برنامه Google Earth می‌شود. این اپلیکیشن‌ها روی هدست‌های پیشرفته HTC Vive و Oculus Rift قابل اجرا هستند اما هدست گوگل Daydream نمی‌تواند آن‌ها را اجرا کند. برای گوگل حتما مهم است هدستی بسازد که سه اپلیکیشن پرطرفدار را اجرا کند درحالیکه خودش هم از این اپلیکیشن‌ها سود می‌برد. پس باید یک هدست پیشرفته معرفی کند. این اتفاق ممکن است همین روزها در کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O بیافتد.

منبع phonearena

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + هشت =