گوگل نرم افزار تشخیص چهره Lens را معرفی کرد

0 823

گوگل دیروز در کنفرانس I/O پروژه تازه تشخیص عکس به نام Lens را معرفی کرد. در این قابلیت تازه هوش مصنوعی گوگل می‌تواند اشیا واماکن مختلف درون عکس را تشخیص دهد و به کاربر اجازه می‌دهد در این عکس‌ها تغییراتی ایجاد کند.

گوگل با استفاده از گراف دانش در این پروژه نه تنها می‌تواند اشی و اماکن درون عکس و ویدیو را تشخیص دهد بلکه می‌تواند حالت‌های مختلف چهره و اطراف شخص را هم بشناسد. گوگل حتی ادعا کرده که الگوریتم تشخیص چهره‌اش حالا از ذهن انسان هم پیشرفته‌تر عمل می‌کند و خطای کمتری دارد.

این تکنولوژی در اپلیکیشن‌های مختلف قرار است مورد استفاده قرار گیرد. مثلا تصور کنید در نور کم عکس می‌گیرید و برخی از اشیا اطرافتان در عکس دیده نمی‌شوند. حالا گوگل به میان می‌آید و با تشخیص اشیا و موقعیتی که در ان هستید تشخیص می‌دهد چه چیزهایی در اطراف شما وجود دارند و آن‌ها را به عکس اضافه می‌کند.

ویژگی قابل توجه دیگر در این میان، امکان حذف اشیا درون عکس به انتخاب کاربر است. این ویژگی هنوز هم به کمک فوتوشاپ و مهارت بالا بین کاربران مرسوم است و حالا گوگل قصد دارد به راحتی آن را در اختیارمان بگذارد.

تمام این قابلیت‌های تشخیص چهره گوگل قرار است در لنز جمع شوند. انگار این اپ قرار است ترکیبی از دستیار گوگل و اپلیکیشن‌های ویرایش عکس باشد! حالا برای تشخیص اشیا تنها کافیست دوربین گوشی را به طرف آن‌ها بگیرید. لنز حتی می‌تواند با نشان دادن ساختمان‌ها، سازمان موجود در آن را هم تشخیص دهد.

این قابلیت‌های تازه نه تنها زندگی دیجیتالی ما را آسان‌تر می‌کند بلکه اساس تغییرات . بهبودهای آینده هم می‌تواند باشد.

منبع neowin

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =