گوگل تست تشخیص هویت reCAPTCHA را نامریی می کند

0 709

 

حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام جستجو برای موضوعی در گوگل با صفحه ای مواجه شوید که از شما می خواهد اگر ربات نیستید، تیک پنجره را فعال کنید. گاهی این موضوع کمی وقت گیر و آزاردهنده به نظر می رسد و کاربران چندان از مواجه شدن با آن خرسند نمی شوند. خبر خوب این است که این اتفاق در حال انقراض است و در آینده نه چندان دوری قرار است به یک خاطره برای شما تبدیل شود.

گوگل به طور رسمی اعلام کرد این سیستم تشخیص هویت انسان یا ربات را به صورت نامحسوس و نامریی ارایه خواهد کرد. این سرویس نامریی می تواند بدون آنکه از شما بخواهد جمع و تفریقی انجام دهید یا تیک بزنید، تشخیص دهد که مراجعه کننده ربات یا انسان واقعی است.

این اتفاق را می توان پیشرفتی چشم گیر در سرویس های پیشین گوگل از CAPTCHA و reCAPTCHA دانست چراکه برای کاربران باعث راحتی و آسایش بیشتری می شود. به گفته گوگل این سرویس جدید از آموزش ماشینی و موتور آنالیز ریسک برای تحلیل رفتار کاربران وب استفاده می کند. البته اگر این رفتار به نظر سرویس نامریی تشخیص هویت مشکوک به نظر برسد، از کاربر تست گرفته خواهد شد.

این سرویس های CAPTCHA و  reCAPTCHA از این جهت برای توسعه دهندگان وب مهم هستند که با تشخیص بات های مخرب از نفوذ و هک شدن وبسایت های جلوگیری می کنند. بدون این سرویس ها می توان ادعا کرد که تمام وبسایت ها در معرض تهاجم و تخریب قرار می گیرند.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =