کورتانا روی اندروید بهبود می‌یابد

0 810

دستیار هوشمند مایکروسافت به نام کورتانا، امسال روی پلتفرم موبایلی اندروید دستخوش تغییرات و بهبودهای چشمگیری شده است. کمپانی ردموندی فیسبوک در خلال سال جاری به روزرسانی‌های متعددی برای این دستیار هوشمند منتشر کرد و بهبودهایش را در همین فایل‌ها به آن رساند. البته موافقیم که نسخه اندرویدی کورتانا هرگز به خوبی اپلیکیشن موبایلی آن روی پلتفرم ویندوز نبوده و نیست اما جالب است بدانیم که مایکروسافت برای جلب رضایت کاربران اندرویدی هم در تلاش است.

آخرین به روز رسانی اندرویدی کورتانا با خودش بهبودهای تصویری چشم‌گیری به همراه دارد. این نسخه همچنین باعث بهبود عملکرد درونی نرم‌افزار شده و تجربه کاربری کاربران را هم با این دستیار هوشمند، رضایت‌بخش‌تر کرده است.

در ابتدا، کاربران متوجه می‌شوند که صفحه تنظیمات از نو طراحی شده تا تنظیمات آن را آسان‌تر کند. جالب توجه‌ترین تغییر هم منوی همبرگری تازه است که جایگزین دکمه راهنمای پایین شده.

توسعه‌دهندگان این دستیار هوشمند از میان تغییرات متعدد صورت گرفته در کورتانا همچنین به امکان ایجاد تماس صوتی و نوشتن متن به‌صورت هندزفری و بدون دخالت دست اشاره کرده‌اند. کاربران همچنین حالا می‌توانند به سرعت به منوی یادآور‌ها هم دسترسی پیدا کنند. تقریبا همه چیز حالا در کورتانای اندرویدی آسان تر شده و تنها با یک یا دو «تپ» اجرا می‌شود.

کورتانا نسخه ۲.۹.۰ ظاهرا نشان دهنده تغییر و بهبودی عظیم نسبت به نسخه‌های قبلی‌اش است. البته این مورد را هم به خاطر داشته باشید که کورتانا با مچ‌ بند هوشمند Microsoft Band 2 دیگر در این نسخه اندرویدی پشتیبانی نمی‌شود.

 

منبع phonearena

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =