کمپانی اسنشال پتنت عینک هوشمند ثبت کرد

0 956

اندی رابینز را به‌عنوان پدر اندروید می‌شناسیم. او به‌تازگی استارتاپی به نام اسنشال راه‌اندازی کرده و هفته گذشته هم اولین گوشی خود به نام اسنشال فون را معرفی کرد. این گوشی هنوز عرضه نشده اما به نظر می‌رسد اندی رابینز پروژه‌های دیگری را هم در دست توسعه دارد.

ظاهرا اسنشال می‌خواهد یک عینک هوشمند بسازد. این کمپانی پتنت این پروژه را ثبت کرده است. در تصویر پایین می‌بینیم که این عینک هوشمند ظاهری کاملا شبیه به عینک‌های معممولی و عینک اسنپ چت دارد. پیش‌ازاین گوگل هم یک عینک هوشمند تولید کرده که تنها یک عدسی دارد و به نام Dragon Ball Z Scouter شناخته می‌شود.

طبق گزارش Patently Apple این عینک هوشمند می‌تواند حرکات چشم را دنبال کند. این عینک همچنین قادر است با بهره گرفتن از یک دوربین مجزا تجربه مشاهده واقعیت افزوده را به دید کاربر بیفزاید.

در این گزارش آمده است که کاربر می‌تواند با استفاده از این عینک تنها با نگاه کردن به بارکد هر کالا قیمت آن را نشان دهد. گفته می‌شود این روند بر اساس واقعیت افزوده امکان‌پذیر است.

اسنشال هنوز خبر ساخت این طرح را تایید نکرده اما ممکن است تصمیم این کمپانی برای ساخت عینک هوشمند جدی باشد. کمپانی اپل هم طبق گزارش‌های متعددی که تابه‌حال منتشرشده در حال آزمایش چنین محصولی است.

با توجه به نوپا بودن این کمپانی بهتر است منتظر عرضه اسنشال فون باشیم و ببینیم اسنشال در تولید محصولات هوشمندش چقدر قوی عمل می‌کند. خوشبختانه این انتظار طولی نمی‌کشد چون قرار است اسنشال فون تا آخر ژوئیه عرضه شود.

منبع Techradar

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 5 =