کاریابی با گوگل آسان تر می شود

0 887

کمپانی گوگل می‌گوید از یادگیری ماشینی برای تهیه و تنظیم بهترین وب‌سایت‌های کاریابی استفاده می‌کند.

گوگل مدتی پیش در خلال کنفرانس جهانی I/O پروژه جدیدی را به نام Google for Gobs معرفی کرد. هدف این پروژه همچون اسمش کاملا ساده است. گوگل می‌خواهد به کاربران کمک کند تا با استفاده از او بهتر بتوانند مشاغل موردعلاقه‌شان را پیدا کنند. در روزهای اخیر این غول تکنولوژی قدم‌هایی در این مسیر برداشت. گوگل دو روز پیش قابلیتی را در دسترس گذاشت که جستجوی شغل را بهینه می‌کند. این ویژگی حالا روی موبایل و نسخه دسکتاپ رایانه‌های همه کاربران در دسترس قرارگرفته است.

این ویژگی خیلی ساده است. وقتی شغل خاصی را مثل «مدیر مرکز فروش در تهران» جستجو می‌کنید، گوگل فهرستی از این شغل را از وب‌سایت‌های مختلف جمع‌آوری کرده و یکجا به شما نشان می‌دهد. کاربران می‌توانند با کلیک روی هرکدام از این نتایج جستجو، جزییاتش را مشاهده کنند. این ویژگی همچنین امکان فیلتر کردن مشاغل را با توجه به موقعیت مکانی، کارفرما و تاریخ ارسال آگهی در اختیارتان می‌گذارد.

همان‌طور که گفتیم کمپانی گوگل در خلال کنفرانس I/O اعلام کرد که از تکنولوژی یادگیری ماشینی برای تنظیم این داده‌ها بهره می‌برد و آگهی‌های متفاوت را در مورد یک سمت شغلی در کنار هم دسته‌بندی می‌کند. فعلا جزییات داخلی این سیستم منتشرنشده و از جزییاتش اطلاعاتی در دسترس نیست اما احتمالا ای تنها قدم اول گوگل در این مسیر است و قصد دارد بیشتر این تکنولوژی و قابلیت تازه را توسعه دهد. فعلا می‌توانیم ادعا کنیم مزیت این قابلیت، دسته‌بندی مشاغل یکسان و حذف آگهی‌های تکراری است.

معرفی این ویژگی در وبلاگ رسمی گوگل به‌صورت یک مطلب ارسال‌شده و برای جزییات بیشتر می‌توانید به آن مراجعه کنید.

منبع the verge

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 3 =