کارآفرین ها باید به سفر بروند

0 859

با شنیدن کلمه مسافرت همه ما به یاد اوقات فراغت و دور شدن از استرس شغلی می‌افتیم اما حقیقت امر این است که مسافرت رفتن برای کار هم مفید است.

۱ – مسافرت رفتن یک فعالیت سالم است

استرس طولانی منجر به بروز افسردگی و بیماری‌های قلبی می‌شود. مسافرت حتی از نوع کاری به کاهش این استرس مزمن کمک می‌کند. مسافرت شما را از فضای تکراری کار جدا می‌کند و به محیط وسیع‌تری می‌برد تا سلامت روان و جسم شما را بهبود بخشد.

۲ – مسافرت الهام‌بخش است

الهام گرفتن مستلزم تحت تأثیر چیز یا چیزهایی قرار گرفتن است. وقتی به سفر می‌روید و محیط کار را ترک می‌کنید، محیط جدید بر ادراک و روان شما تأثیر تازه‌ای دارد. محیط جدید می‌تواند محرک الهام بخشی شما باشد. شما دنیا را از زاویه دیگری می‌بینید.

۳ – سفر توانایی ارتباطی شما را افزایش می‌دهد

وقتی به سفر می‌روید و در موقعیت تازه قرار می‌گیرید از ابزارهای ارتباطی بیشتری استفاده می‌کنید تا با محیط و آدم‌های اطرافتان ارتباط برقرار کنید. مهارت برقراری ارتباط در این میان شاید برای کارآفرینان اهمیت بیشتری داشته باشد.

۴ – سفر با دیگران باعث می‌شود قدر آن‌ها را بیشتر بدانید

سفر با گروهی از مردم به شما کمک می‌کند تجربه بیشتری کسب کنید. همه کارها را گروهی انجام می‌دهید و دیگران همکار و همراه شما می‌شوند. این همکاری باعث می‌شود مهارت‌ها و توانایی‌های دیگران را در موقعیتی شفاف‌تر از همیشه ببینید و تحسین کنید.

۵ – سفر باعث ایجاد روابط مؤثر می‌شود

در سفر دوست‌ها و شرکای تجاری جدید پیدا می‌کنید. شبکه ارتباطی شما وسیع و قوی می‌شود و می‌توانید در محیط کار هم از آن بهره ببرید.

۶ – سفر وقت بیشتر و مفیدتری برای تفکر شما فراهم می‌کند

به‌عنوان یک کارآفرین شما در کارتان غرق می‌شوید و اغلب مجبورید تصمیماتی در لحظه بگیرید. سفر برای شما همان وقت لازم برای استراحت و تفکر است. سناریوهای آرام برای خودتان در نظر بگیرید. بالای تپه به تماشای غروب بنشینید یا ماهیگیری کنید. این فعالیت‌ها توانایی شما را در حل مسئله و تفکر سازنده بالا می‌برند.

منبع entrepreneur

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 10 =