چگونه در محل کار غذای سالم بخوریم؟

0 859

شاغلین حداقل روزی ۸ ساعت از وقتشان را در محل کار می گذرانند یعنی حداقل یک وعده کامل غذایی را سرکار میل می کنند. اغلب مردم نمی دانند چطور ممکن است در حالی که این زمان را در محل کارشان هستند، رژیم غذایی مناسبی بگیرند یا آن را ادامه دهند. ضمن اینکه همیشه انواع مواد خوراکی در محل کار وجود دارد یا همکاران میان وعده های مختلفی به هم تعارف می کنند. ممکن است کارمندان وسوسه شوند و خوراکی های ناسالمی مصرف کنند. ما در این مقاله می خواهیم به شما نکاتی درباره سالم غذا خوردن بگوییم. با ما همراه باشید:

صبحانه را در منزل میل کنید

صبحانه از اصلی ترین وعده ها است و شما نباید آن را فاموش کنید. مصرف صبحانه به شما کمک می کند رژیم خود را بهتر ادامه دهید و همچنین انرژی لازم برای شروع روز را فراهم می آورد. اگر صبحانه نخورید به احتمال زیاد با گرسنگی شدید مواجه می شوید و ممکن است به خوراکی های ناسالمی رو بیاورید.

صبحانه سالم و مقوی و رژیمی

بهتر است صبحانه را در منزل میل کنید چون صبحانه های دیگر به سلامت صبحانه ای که خودتان تهیه می کنید، نیستند. شما می توانید صبحانه را در منزل تهیه کنید و با خود به محل کارتان بیاورید و آنجا میل کنید. پیشنهاد ما به شما برای یک صبحانه مختصر اما مفید مثل میوه، آجیل، جو، نان گندم تست شده، ماست یا حتی کمی از باقی مانده شام سالم شب گذشته است.

مصرف کافیین را کمتر کنید

coffee قهوه کافی

یکی از نوشیدنی های پرمصرف در محل کار به دلیل خاصیت انرژی زایی که دارد، کافیین است. اما این نوشیدنی اگر با خامه و شکر مصرف شود، کالری اضافه ای وارد بدن شما می کند. ممکن است شما به کافیین خیلی وابسته باشید اما سعی کنید در طول روز به مراتب آب بنوشید و مصرف قهوه روزانه تان را نصف کنید.

بیشتر آب بنوشید

آب آشامیدنی روزانه

نوشیدن آب برای سلامتی مفید است و البته در کاهش اشتها هم نقش بسزایی دارد. اگر در محل کار احساس می کنید به سرعت گرسنه می شود، یک لیوان آب بنوشید. خواهید دید که گرسنگی شما تا حد زیادی رفع می شود.

وعده های غذاییتان را متعادل تر کنید

شما در محل کار انرژی زیادی مصرف می کنید و همین امر باعث ایجاد گرسنگی در شما می شود. بهترین کار این است که وعده های غذاییتان را تقسیم کنید. مثلا بجای یک ناهار مفصل و سنگین، وعده ناهارتان را دو قسمت کنید. نصف آن را دو ساعت بعد از وقت معمول ناهارتان میل کنید.

ناهار سالم بخورید

healthy-lunch

این روزها سالاد در منوی غذایی اغلب رستوران ها پیدا می شود و می توانید از ان ها سالاد تهیه کنید یا حتی ناهار را هم شب قبل تهیه کرده و با خود به محل کارتان بیاورید. اگر قرار است از گوشت استفاده کنید بهتر است کم نمک باشد. در وعده ناهارتان حتما سبزیجات و غلات را بگنجانید.

میان وعده های سالم با خود بیاورید

white-chocolate-cranberry-nut-bark01

اگر همیشه میان وعده و اسنک سالم داشته باشید، مجبور نمی شوید گرسنگی را با فست فود و دیگر خوراکی های ناسالم از بین ببرید. سعی کنید همیشه در میز کارتان کمی آجیل خام، میوه خشک و اسنک های غله ای جو و گندم داشته باشید.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =