چرا نمی توانید شغل مناسبتان را پیدا کنید؟

0 649

شغل رویایی شما وجود خارجی دارد و همه این را به خوبی می دانیم. اما اگر همیشه به دنبال یافتن این شغل رویایی بوده اید و در یافتن آن ناکام مانده اید، به احتمال زیاد دلسرد و ناامید شده اید. این اتفاقیست که تقریبا هر روز برای مردم و مخصوصا جوانان می افتد.

اغلب مردم می دانند که از کارشان دقیقا چه می خواهند اما نتوانسته اند آن را پیدا کنند. این اتفاق می تواند اعتماد به نفس اغلب آدم های جویای کار را پایین بیاورد اما خبر خوب این است که می توانید به راحتی کنترل این امر را در دست بگیرید. شاید تعجب کنید که به شما بگوییم مشکل اصلا بازارکار نیست بلکه شما هستید!

احتمالا چیزهایی که می خواهیم بگوییم برایتان تازگی ندارد و آشناست. مثلا نمی خواهید درآمدتان کمتر از حد معینی باشد، حتما تمایل دارید برای شرکت های بزرگ و اسم و رسم دار کار کنید و به هر پست و سمتی هم تن نمی دهید.

تقریبا همه مردم برای این خواسته هایشان استدلال های بعضا منطقی می اورند اما بهتر است بداند شانس شما در یافتن شغلی که تمام این موارد را شامل می شود، اندک است. حتی ممکن است تمام این موارد نتوانند در آینده نزدیکی بعد از یافتن شغل رویایی تان، شما را خوشحال نگه دارند.

هیچکس از شما نمی خواهد شغلی را بپذیرید که از حد لیاقت و شایستگی شما پایین تر است اما بهتر از با ذهن بازتری به این موضوع بیاندیشید. در این حالت ممکن است حتی در آینده شغلیتان به رضایت شغلی بیشتری برسید.

در ادامه به چهار مورد اصلی اشاره می کنیم که باعث ایجاد سد در دستیابی به شغل دلخواهتان می شوند.

۱ – شما حتما باید حداقل X میلیون درآمد داشته باشید

امیدواریم منظور از این مورد را اشتباه متوجه نشوید. تحقیق  درباره نرخ دستمزد مشابه شما در بازار برای صحبت و درخواست بالاترین حقوق ممکن خیلی مهم است ولی اجازه ندهید تنها تمرکز شما درامد بیشتر باشد و بخاطر یک مورد، پیشنهاد کاری خوب با تمام دیگر شرایط ایده آلتان را رد نکنید. سعی کنید درباره پیشنهاد کاری به یک دیدگاه کلی درباره آن برسید و آنگاه تصمیم بگیرید.

۲ – فقط می خواهید برای شرکت های اسم و رسم دار و معروف کار کنید

شرکت هاای بزرگ و معروف محل ای فوق العاده ای برای کار هستند و همه دوست دارند در آن ها مشغول شوند. شاید باورتان نشود اما شرکت های کمتر شناخته شده ای هم وجود دارند که می توانند تمام آن شرایط فوق العاده را برای شما فراهم کنند.

۳ – برای تصدی یک پست و سمت بهتر، اصرار می ورزید

ما درک می کنیم که احتمالا زمان زیادی زحمت کشیده اید و تجربه کسب کرده اید و حالا می خواهید با تصدی یک سمت بهتر، پرستیژ خود را اثبات کنید. مشکل اینجاست در بازار کار امروز، سمت و عنوان شغلی نمی تواند عامل اصلی نشان دادن کار شما باشد! بجای تاکید و اصرار بر سمت، به خود شغل و شرح آن دقت کنید. توجه کنید مسوولیت های شما چقدر است و مهارت های رهبری و مدیریت شما تا چه حد در راهبرد آن تاثیرگذار خواهد بود.

۴ – فکر می کنید باید منت شما را بکشند

شکی نیست شما انسان لایقی هستید و باید قدرتان را بدانند اما نباید فکر کنید شرکت های دیگر باید دایما شما را دعوت کنند و برای استخدامتان خواهش و تمنا کنند. وقت آن رسیده واقع بین باشید. بهتر است به جای این توقعات وقتی برای مصاحبه جایی تشریف می برید، یک رزومه عالی و یک شخصیت مناسب و برند شخصی خاص خودتان را به آن ها نشان دهید.

منبع forbes

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 14 =