چرا مدیریت عملکرد در سازمان ها حیاتی است؟

0 463

همانطور که می دانید در هر کسب و کار، ابزارهایی وجود دارد که می تواند عملکرد آن را دنبال کرده و بسنجد. این ابزارها می تواند شامل رقم فروش، درصد مشارکت کاربران در شبکه های اجتماعی، ابزارهای بازاریابی و غیره باشد. این ابزارها درواقع برای این هستند که بدانید عملکردتان در حال حاضر نسبت به عملکرد ایده آل در چه وضعیتی قرار دارد.

آنچه گفتیم بیشتر برای مدیران مطرح است و البته می واند به کارمندان هم مربوط شود. یک برنامه رسمی مدیریت عملکرد به مدیران و کارمندان کمک می کند که به صراحت بتوانند انتظارات و اهداف را ببینند و پروسه پیشرفت و انجام شغلشان را رصد کنند در نتیجه می توان نتیجه گرفت طبق خروجی این برنامه ها، عملکرد هر کارمند چقدر توانسته به سازمان در نیل به اهدافش موثر باشد.

قایم مقام شرکت HCM آقای راستی لینکویی می گوید که سازمان ها امروزه امر مدیریت و بررسی عملکرد کارکنان خود را خیلی جدی تر از گذشته می بینند. این برنامه ها رسمی و شرکتی به خوبی به ما مدیران نشان می دهد که کارمندانمان از نظر انجام وظیفه در چه وضعیتی هستند و چقدر و چه اندازه ای کار می کنند و نتیجه مفید کارشان چقدر است.

درواقع این مدیریت عملکرد یعنی اهداف و آیتم هایی برای تشخیص میزان و کیفیت کار کارمندان تعریف کنیم و کار ان ها را نسبت به این اهداف بسنجیم. این برنامه همچنین در سطحی بالاتر می تواند بر آموزش و توسعه تاثیر بگذارد. تمامی کارمندان باید انگیزه داشته باشند نتایج این تست ها را بهبود ببخشند.

چرا مدیریت عملکرد یک اولویت است؟

وقتی این روند را به صورت دوره ای و مداوم انجام می دهید، کارمندان متوجه خواهند شد که این موضوع برای شما جدی است و یک سنت بی فایده سالانه نیست بلکه نتایج هر دوره آزمایش باید با دیگری متفاوت و رو به بهبود باشد.

اگر این مدیریت عملکرد به خوبی توسط شما پایه گذاری شده و عمل شود می تواند با نرخ بالایی باعث افزایش راندمان کاری کارمندان شود.

روابط بهبود یافته

کارمندان و مدیران به دفعات متعددی با یکدیگر ملاقات می کنند و بیش از پیش به صحبت و بحث درباره اهداف سازمان خود می پردازند.

قوانین محترم

کارکنان و مدیران به راحتی این روند را درک می کنند و به اجرای آن کمک می کنند.

کاهش استرس

کارمندان دیگر نگران احتمال تاثیرگزار بودن و انجام وظایف رندوم نیستند و مدیران هم نگران احتمال شرکت نکردن کارمندانشان نمی شوند.

 

منبع businessnewsdaily

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =