چرا باید از کاریابی گوگل استفاده کنیم؟

0 1,095

گوگل طی این هفته محصول جدیدی به نام Google for Jobs معرفی کرده که با هدف تسهیل کاریابی طراحی‌شده است. در این محصول از الگوریتم‌های قدرتمندی مانند فهرست بندی و مکان‌یابی استفاده‌شده تا به کاربران در جستجوی شغلی در نزدیکی موقعیت خودشان کمک کند.

برای استفاده از این سرویس باید شغل موردنظرتان را وارد کرده و موقعیت مکانی را به‌صورت خودکار یا دستی تایید کنید. سپس فهرست مشاغل برای شما به نمایش درمی‌آید و می‌توانید نشانگر ماوس را برای نمایش جزییات بیشتر، روی هرکدام از نتایج نگه‌دارید. برای مشاهده جزییات کامل و ارسال درخواست باید روی هرکدام از موارد موردنظرتان کلیک کنید تا به سایت مرجع بروید.

بهترین مورد در این ویژگی تازه، امکان انتخاب موقعیت مکانی و حذف آگهی‌های شغلی تکراری است.

ازآنجاکه همه می‌دانیم گوگل ابرقدرت تکنولوژی است و تقریبا همه پروژه‌هایش را به‌خوبی پیش می‌برد، حتی معروف‌ترین و بهترین سایت‌های کاریابی مانند لینکدین هم با او در اجرای پروژه کاریابی گوگل همکاری می‌کنند تا آگهی‌های شغلی‌شان در این فهرست دیده شود.

ممکن است در حال حاضر در موقعیت شغلی خوب و راضی‌کننده‌ای قرار داشته باشید اما پیشنهاد می‌کنیم کار با این قابلیت تازه را به سه دلیل مهم یاد بگیرید:

۱ – نیازی به اطلاعات شخصی نیست

حتما با وب‌سایت‌های کاریابی آشنا هستید. همه آن‌ها از شما می‌خواهند ثبت‌نام کرده و مشخصات کاملتان را در پروفایل وارد کنید اما گوگل در این ویژگی حتی ایمیلتان را هم نمی‌پرسد و با ایمیل‌های اسپم آسایشتان را خدشه‌دار نمی‌کند.

۲ – به‌سرعت به وضعیت تقاضا و عرضه در محیط اطرافتان واقف می‌شوید

با نگاهی اجمالی به فهرست نتایج جستجو به‌خوبی متوجه می‌شوید که اطرافتان چه می‌گذرد و بیشترین درخواست برای چه دانش و مهارتی است.

۳ – تمام مشاغل موقتی هستند

با این حقیقت روبرو شوید که تمام مشاغل موقتی هستند و ممکن است فردا اتفاقی بیفتد که مجبور شوید محل کارتان را ترک کنید. تنظیمات این ویژگی تازه را به‌گونه‌ای اجرا کنید که هرگاه آگهی برای شغل یا مهارت شما در منطقه موردنظرتان پست شد، به شما اطلاع دهد.

 

 

منبع inc

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =