پیش از ارسال رزومه به این نکات توجه کنید

0 858

پیداکردن شغل دلخواه کار سختی است. باید به کوچک‌ترین جزئیات نوشته‌شده در رزومه‌تان توجه کنید و آن را بی‌نقص تهیه کنید. اگر می‌خواهید یک متقاضی شغل حرفه‌ای باشید به مواردی که در ادامه به شما می‌گوییم توجه کنید.

۱ – حرفه‌ای باشید

اگر می‌خواهید حرفه‌ای باشید، رزومه شما باید این ادعا را ثابت کند. از یک فونت ساده و خوانا استفاده کنید. توجه کنید که هیچ اشتباه دستوری در رزومه‌تان دیده نشود و یک ایمیل حرفه‌ای در آن درج کنید.

۲ – تاثیرگذار باشید

از کلمات کلیدی‌ موجود در شرح شغل استفاده کنید و روی مهارت‌هایتان کمی تاکید کنید.

۳ – خوانا بنویسید

رزومه شما باید خوانا باشد و برای مخاطبش مبهم نباشد. قسمت‌های مختلف را از هم جدا کنید. از خط فاصله یا نقطه در ابتدای موارد استفاده کنید و تیترها را درشت‌تر بنویسید.

۴ – طول محتوا مناسب باشد

طول رزومه نباید خیلی کوتاه یا خیلی طولانی باشد. اگر کمتر از ۷ سال سابقه کار دارید طول رزومه‌تان نباید بیش از دو صفحه شود.

۵ – نیازمندی‌های شغل موردنظر

اگر مهارت‌ها، دانش و سابقه شما مناسب این شغل نیست، باید رزومه‌تان را از نو بنویسید. یک رزومه واحد را برای شغل‌های مختلف نفرستید.

۶ – ساختار

وجود ساختار منظم برای رزومه الزامیست. باید یک قسمت مجزا به‌عنوان خلاصه درنظر بگیرید و در آن درباره سوابق کلیدی و سمت‌های پیشین خود بنویسید.

۷ – ارزشتان را نشان دهید

سازمان‌ها تمایل دارند بدانند با استخدام شما چه منفعتی کسب می‌کنند. شما باید در سوابقتان ذکر کنید که وقتی آن کار را انجام دادید چه نتیجه مثبتی برای سازمان داشته است.

۸ – اعداد را هم درج کنید

از درج اعداد نترسید. دقیقا بنویسید که مثلا یک تیم ۱۰ نفره را مدیریت کرده‌اید یا مسوول بودجه ۵۰ میلیونی بوده‌اید.

۹ – در دسترس باشید

یادتان نرود که شماره همراه، ایمیل و آدرس محل سکونتتان را حتما در قسمت فوقانی رزومه درج کنید.

 

 

منبع entrepreneur

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 19 =