پنج کاری که برای یافتن شغل رویاییتان باید انجام دهید

0 1,421

افراد جویای کار ساعات زیادی را صرف جستجو در وب سایت های کاریابی و ارسال رزومه می کنند ولی در اکثر مواقع نتایج دلخواهشان حاصل نمی شود، جهت دستیابی به نتایج بهتر و دلخواه برای جستجو شغل و ارسال رزومه ۵ مرحله زیر را در نظر داشته باشید:

۱. شاخص های جستجو شغل مورد نظرتان را مشخص و آنها را کاملا درک کنید.

مهمترین و ۵ شاخص اصلی را لیست کنید، این شاخص ها می تواند فرهنگ سازمانی، میزان حقوق و … برای یک موقعیت شغلی مشخص باشد. اگر بدانید به عنوان یک کارمند چه چیزهایی شما را خوشحال و راضی می کند، این کار کمک شایانی به پیدا کردن موقعیت های بهتر به شما خواهد کرد.

البته حتما پیشنهاد می کنیم در برابر این شاخص ها کمی نیز منعطف باشید.

۲. شغل هایی که برای آن مناسب هستید را لیست کنید.

این کار به شما کمک می کند که جستجوهای خود را محدودتر و با هدف انجام دهید، مخصوصا اگر شما تازه از دانشگاه دانش آموخته شده باشید.

۳. توضیحات شغل مورد نظر را با دقت و کامل مطالعه کنید.

شاید در نگاه نخست خواندن کامل توضیحات مشاغلی که جستجو می کنید کاری وقت گیر باشد ولی در طولانی مدت در زمان شما صرفه جویی خواهد شد چراکه شما برای شغل هایی که مناسب شما نیستند درخواست ارسال نخواهید کرد.

۴. رزومه خود را کاملا شخصی سازی کنید.

رزومه خود را بر اساس شغل و شرکتی که قصد درخواست در آن را دارید بنویسید، داشتن نسخه های متفاوت از رزومه تان می تواند به کاربردی کردن آن برای ارسال به سازمان های مختلف کمک شایانی کند.

۵. شبکه معرفی خود را گسترش دهید.

برای بسیاری از شغل ها آگهی استخدام در نظر گرفته نمی شود، به دلیل اینکه سازمان ها در بسیاری موارد توسط معرفی مدیران یا در کنفرانس ها، همایش ها و حتی جلسات کاری کارمندان خود را انتخاب می کنند. بگذارید اطرافیان و دیگران بدانند شما در جستجوی شغل جدید هستید، حتی از دوستان خود بخواهید رزومه شما را داشته باشند و در صورت امکان و وجود موقعیت شغلی مناسب آن را به شما اطلاع دهند.

با آرزوی موفقیت برای شما،

منبع Entrepreneur

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 17 =