پروفایل لینکدین در استخدام شما موثر است

0 471

لینکدین امروز ۴۵۰ میلیون کاربر دارد که تنها ۱۰۰ میلیون از آن ها ماهانه به آن سر می زنند. این شبکه اجتماعی مخصوص کسب و کار طراحی شده و حدود ۹۸% صاحبان کسب و کار و مدیران استخدامی از آن برای یافتن استعدادهای موردنظرشان استفاده می کنند. به همین دلیل نمی توان اهمیت حضور در این وبسایت و جامعه را رد کرد. حضور شما در این شبکه باید موثر باشد.

۱ – عکس

قبل از همه چیز شما باید یک عکس داشته باشید. اگر پروفایل شما دارای عکس باشد، شانس دیده شدن آن ۷ برابر بیشتر می شود. عکس شما باید ساده، مرتب و آراسته با لباس مناسب باشد. لینکدین جای عکس مسافرت، کودک یا عروسی شما نیست. شما باید تنها آدم توی این عکس باشید و این عکس حتما باید به تازگی گرفته شده باشد. وقتی از یک عکس تازه استفاده می کنید، کسانی که به تازگی شما را جایی ملاقات کرده اند می توانند به راحتی شما را روی لینکدین پیدا کنند.

۲ – چکیده

چکیده تنها فرصت شما در پروفایلتان برای نشان دادن کمی از شخصیت و وجود شماست. این قسمت باید از نقطه نظر شما یعنی اول شخص نوشته شود و به طور خلاصه به توضیح شخصیت شما و تجربیاتتان بپردازد. اگر تجربه کاریتان کمی به هم ریخته و غیر مرتبط است، اینجا مکان مناسبی است آن ها را به اختصار به هم متصل کنید و بگویید در گذشته چکار می کردید و حالا مایل هستید چه کارهایی انجام دهید.

۳ – اطلاعات ارتباطی

اطلاعات ارتباطی مانند ایمیل و شماره تماس شما باید حتما به روز باشد. اگر لینکی از وبسایت شخصی یا وبلاگتان روی لیندکین قرار می دهید، باید حتما آپدیت شده باشند.

۴ – سابقه کاری

اغلب کسانی که به دنبال یک کاندیدای مناسب می گردند، از کلمات کلیدی در جستجوهایشان استفاده می کنند. بهتر است برای هرکدام از کارهایی که به آن ها مشغول بوده اید، یک خلاصه مرتبط و دارای کلمات کلیدی بنویسید.

۵ – ارتباطات (Connections)

داشتن ارتباطات مفید و مرتبط در زمینه کاریتان می تواند تاثیر مثبتی برا دریافت پیشنهادات کاری داشته باشد. مهم است که تعداد افرادی که با آن ها در ارتباط هستید را افزایش دهید اما موضوع مهم تر این است که این ارتباطات دارای یک زنجیره منطقی و مفهومی باشند.

۶ – تحسین ها (Endorsements)

هر قدر برای مهارت هایتان از طرف دیگر کاربران تحسین شوید، امتیاز و شانس شما برای دیده شدن در جستجوها بیشتر می شود.

۷ – ادبیات و گرامر صحیح

وقتی نوشتن و تکمیل اطلاعات پروفایلتان تمام شد، حتما یک بار آن را از نظر صحت دستور زبان و گرامر چک کنید. اغلب کارشناسان منابع انسانی ادعا می کنند وقتی با اشتباهاتی از این قبیل روبرو می شوند، در اکثر موارد آن پروفایل را در نظر نخواهند گرفت.

 

 

منبع fortune

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 12 =