ویدیوهای موردعلاقه تان را به فایل GIF تبدیل کنید

0 543

یکی از بهترین راه ها برای به اشتراک گذاشتن ویدیو و کلیپ کوتاه در شبکه های اجتماعی، استفاده از فایل های متحرک GIF است. حتما تابحال برای شما هم از این قبیل فایل ها فرستاده اند و شما هم یک تصویر متحرم چند ثانیه ای در آن دیده اید. این فایل ها به آسانی قابل ذخیره سازی هستند و می توان آن ها را برای دیگران ارسال کرد. البته GIF تنها می تواند تصاویر متحرک را شامل شود و نمی توان انتظار داشت از آن صدایی هم دربیاید. اما با همه این اوصاف، بازار استفاده از آن میان کاربران داغ است. اگر یک کلیپ کوتاه در دست دارید که در قالب GIF هم می تواند ارسال شود بهتر است آن را به GIF تبدیل کنید. در ادامه این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که چگونه می توان فایل های ویدیویی را به GIF تغییر فرمت داد.

برای تبدیل به فرمت GIF باید از نرم افزار VideoPad Free Video Editor استفاده کنید.

وارد کردن ویدیو و ویرایش فریم ها

تبدیل ویدیو به گیف

این نرم افزار تبدیل را دانلود و نصب کنید. پس از آغاز برنامه گزینه Open Project را انتخاب کنید. ویدیوی منتخب خود را انتخاب کرده و روی Open کلیک کنید. ویدیو را بگیرید و به طرف منوی پایین برنامه به نام Timeline بکشید. خط نشان گر قرمز رنگ را روی فریم های مختلف ویدیو حرکت دهید تا مکان شروع و پایان دقیق قسمتی که می خواهید تبدیل کنید را پیدا کنید. وقتی قسمت موردنظر را یافتید، روی قسمت آغازین کلیپ کلیک کنید و به سمت راست بکشید تا پنجره شروع تبدیل باز شود. سپس انتهای کلیپ را بگیرید و به طرف چپ بکشید تا پنجره انتخاب نقطه نهایی به نمایش دربیاید.

در قسمت ایجاد شده می توانید پیش نمایش کلیپ موردنظرتان را با فشردن Play تماشا کنید و در صورت لزوم نقاط شروع و پایان آن را ویرایش کنید. در این لحظه هیچکدام از تغییرات ایجاد شده نمی تواند نهایی شود.

ایجاد جلوه های ویژه و بهینه سازی

VideoPadVideoEditor_6

در این قسمت می توانید در صورت تمایل به کلیپ خود جلوه های ویژه اضافه کنید. در منوی Video Effects تعداد زیادی افکت هنری و متفاوت وجود دارد که بنابرسلیقه خود می توانید از میان آن ها انتخاب کنید. انتخاب دیگری نیز به نام تغییر سرعت وجود دارد که می تواند در تهیه GIF های سرگرم کننده به کار آید.

برای نهایی کردن کلیپ ایجاد شده باید گزینه Export در منو را انختاب کنید و در پنجره ذخیره ای که باز می شود در قسمت نوع فایل ذخیره شده، گزینه GIF را انتخاب کنید. بعد از این مرحله باید رزولوشن پیکسلی موردنظر را انتخاب کنید. ابزار مخصوص به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، رزولوشن ۱۰۲۴×۵۱۲ و ۱۲۰۰×۶۲۸ را پیشنهاد می دهد.

شما پس از انجام این مراحل باید نرخ تعداد فریم ها در ثانیه را هم انتخاب کنید. تعداد مناسب برای یک GIF خوب، ۱۵ فریم در ثانیه است. برای اینکه GIF شما به صورت متوالی فعال شود باید به Encoder Settings رفته و Looping را انتخاب کنید.

ذخیره کنید و به اشتراک بگذارید

وقتی کارتان تمام شد گزینه Create را انتخاب کنید. ممکن است برنامه به شما پیغامی نشان دهد که نسبت نمایش و اندازه های فایل با هم متناسب نیستند. در این حالت باید گزینه Crop Edges را در این پیغام انتخاب کنید تا اندازه تصویر دوباره هماهنگی لازم را پیدا کند.

تبدیل نهایی کلیپ شما ممکن است لحظاتی طول بکشد. پس از اتمام این روند می توانید فایل GIF ایجاد شده را با مایکروسافت فوتوز باز کنید و ببینید محصول نهایی به چه صورت آماده شده است. همینجا می توانید GIF موردنظر را در شبکه های اجتماعی موردعلاقه تان به اشتراک بگذارید.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 3 =