ورود آئودی با RS5 2018 به نمایشگاه نیویورک

0 1,045

آئودی در نمایشگاه خودرو نیویورک، از مدل RS5 رونمایی کرد؛ اتومبیلی که به یک پیشرانه‌ی ۴۵۰ اسب‌بخاری مجهز شده است. توان این آلمانی قدرتمند مدیون پیشرانه تویین توربو ۶ سیلندر خورجینی با حجم ۲٫۹ لیتر است. رقیب آئودی RS5، یعنی ب‌ام‌و M4، از یک پیشرانه ۶ سیلندر خطی بهره می‌برد که توانایی تولید قدرت مشابه آئودی را دارد. مرسدس‌بنز C63 هم به یک پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی مجهز شده که می‌تواند قدرتی معادل ۴۶۹ اسب‌بخار تولید کند.

این درحالیست که آئودی با پیشرانه کوچک توانسته به رقابت همتایان وطنی خود می‌رود. برای به حرکت درآوردن جثه ۱۶۵۵ کیلوگرمی آئودی RS5 از حال سکون تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، ۳٫۹ ثانیه زمان نیاز است. آئودی RS5 می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

آئودی ادعا کرده که توانسته مصرف سوخت این خودرو را ۱۷ درصد کاهش دهد. طراحی آئودی RS5 بیش از پیش جسور و اسپرت‌تر شده است. در زبان طراحی مدل‌های جدید آئودی ، شاهد المان‌ طراحی جدیدی هستیم. این المان طراحی در حقیقت، گوشه‌های تیز چراغ‌ها، جلوپنجره و فلپ محصولات جدید آئودی است که شاید تا چند سال دیگر، باعث اصالت سبک طراحی نوین این شرکت شود.

این روزها بیشتر شرکت‌ها تمایل دارند از خطوط سیال، گوشه‌های منحنی استفاده کنند. گذشته از همه‌پسند بودن این سبک طراحی، ظاهر تخم‌مرغی باعث افزایش آیرودینامیک خودرو هم می‌شود. با این حال، این خودروساز آلمانی با تولید اتومبیل‌های قدرتمند با سبک طراحی جدید، قصد دارد تا نظر مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کند؟
آیا شما هم طرفدار این آلمانی پرچم‌دار هستید؟

منبع: TheDrive

 

ترجمه در دیجی مگ

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + پنج =