همکاری اپل و ایکیا برای تولید اپلیکیشن واقعیت افزوده

0 906

اپل غول تکنولوژی است که تقریبا همه می‌شناسیم. ایکیا هم در زمینه تولید و عرضه لوازم‌خانگی فعالیت می‌کند و تقریبا در تمام کشورهای جهان شناخته‌شده است. این دو کمپانی قصد دارند اپلیکیشنی بر پایه واقعیت افزوده بسازند.

اپل و شرکت ایکیا، تولیدکننده هلندی لوازم‌خانگی، قصد دارند با همکاری یکدیگر اپلیکیشنی در زمینه واقعیت افزوده بسازند. مایکل والدزگارد، مدیر توسعه دیجیتال ایکیا، می‌گوید که این اپلیکیشن اولین اپلیکیشن واقعیت افزوده در زمینه راهنمایی و مشاوره خرید است. همان‌طور که می‌دانید ایده واقعیت افزوده در حال حاضر تازه است و شرکت‌های مختلفی در حال تحقیق و توسعه‌اش هستند. این اپلیکیشن ظاهرا به کاربر اجازه می‌دهد مبلمان و انواع لوازم‌خانگی را به‌صورت مجازی در محیط منزلش ببیند و انتخاب کند. ممکن است حتی امکان خرید درون اپلیکیشنی هم به آن اضافه شود.

انتظار می‌رود که اپلیکیشن مذکور در پاییز سال جاری میلادی منتشر شود و والدزگارد ادعا می‌کند که این اپلیکیشن در ابتدای عرضه حدودا ۵۰۰ تا ۶۰۰ کالا را با خود به همراه خواهد داشت. ظاهرا ایکیا مشتاق است با اپل همکاری کند و حدس می‌زنیم که این علاقه به خاطر تعداد کاربرانی باشد که از سیستم‌عامل iOS استفاده می‌کنند و اپل می‌تواند آن‌ها را به‌سوی ایکیا راهنمایی کند. والدزگارد همچنین ادعا می‌کند که این اپلیکیشن VR می‌تواند در کمترین زمان ممکن به مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پلتفرم واقعیت افزوده در جهان تبدیل شود.

ایکیا بیش از ۴۰۰ فروشگاه زنجیره‌ای را در سرتاسر جهان اداره می‌کند و به نظر می‌رسد که بیش از دیگر تولیدکنندگان وسایل خانگی به تکنولوژی اهمیت می‌دهد. این کمپانی از موبایل، شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های جانبی در جهت افزایش فروش استفاده می‌کند. والدزگارد تاکید می‌کند که ایکیا پیش از هر چیز یک فروشگاه لوازم‌خانگی است و انتظار دارد که بیشترین درآمد این شرکت از فروشگاه‌هایش کسب شود.

منبع phonearena

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 11 =