نگاه نزدیک به Bixby، دستیار هوشمند تازه سامسونگ

0 587

کمپانی سامسونگ هرساله با معرفی و عرضه سخت افزار جدید می خواهد نرم افزارهایش را هم بهبود ببخشد. سامسونگ امسال هم با ارایه دو گوشی گلکسی S8 و S8 Plus نرم افزار تازه ای به نام  Bixbyبه دنیای دستیارهای هوشمند معرفی کرد.

سامسونگ از Bixby به عنوان یک سرویس هوشمند با مبداهای چندگانه است. منظور سامسونگ از این اصطلاح احتمالا این است که این دستیار قرار است از دستورات متعددی پشتیبانی کند. یعنی Bixby قرار است علاوه بر فرمان های صوتی، ورودی های متنی و دوربین را هم پشتیبانی کند. یکی از اهداف کمپانی سامسونگ از این کار این است که که بتواند اثبات کند کنترل فرمان های صوتی و لمسی به یک میزان می توانند موثر واقع شوند.

فعال کردن این دستیار هوشمند روی گوشی کمی با روال گذشته تفاوت دارد. پیش از این دستیارهای هوشمند با فرمان های صوتی فعال می شدند یعنی کاربر آن ها را به نام صدا میزد تا پاسخ دهند و حالا Bixby در گلکسی اس های جدید S8 و S8 Plus دارای یک دکمه اختصاصی روی بدنه شده است. با فشردن این دکمه که پایین تر از دکمه تنظیم صدا قرار دارد، Bixby فعال شده و می توانید به آن فرمان دهید. سامسونگ معتقد است روش قبلی صدا زدن دستیار کاری غیرضروری است  و به همین دلیل برای Bixby یک دکمه فیزیکی طراحی کرده اند.

از فرمان صوتی که شروع کنیم، Bixby قادر است کارهای زیادی انجام دهد. می توانید از او سوالاتی درباره اطلاعات جوی و آب و هوا بپرسید، به او بگویید با کدام مخاطب شما تماس بگیرد یا کدام اپلیکیشن را برای شما باز کند. دیگر لازم نیست برای تعویض تصویر زمینه بارها در منو و گالری جستجو کنید چون می توانید با یک فرمان صوتی به Bixby دستور دهید کدام عکس را به عنوان تصویر زمینه تنظیم کند. با Bixby می توانید بدون صرف وقت اضافه، یادآوری های مهم را روی گوشی ذخیره کنید.

نکته جالب توجه در مورد Bixby این است که قادر است به خوبی با دیگر اپلیکیشن ها همکاری کند. در دمویی که از این دستیار هوشمند منتشر شده بود دیدیم که چگونه توانست با یک فرمان صوتی سریع توسط کاربر، عکس های انتخابی را جداکرده و در یک آلبوم جدید با نام انتخابی کاربر دسته بندی کند. پس Bixby می تواند از اپلیکیشن های داخلی سامسونگ مانند تصاویر، دستور دریافت کند و توسط دستورهای صوتی کاربر به انجام مراحل پیشرفته تری بپردازد.

در نهایت این دستیار هوشمند تازه قرار است در هنگام عرضه با ۱۰ اپلیکیشن دیگر سامسونگ شامل مخاطب ها، تلفن، دوربین، Bixby vision، وضعیت آب و هوا، گالری و منوی تنظیمات هماهنگ باشد. دیگر اپلیکیشن ها هم طبق وعده های داده شده باید بعدا به این لیست افزوده شوند علاوه بر اینکه سامسونگ می خواهد کاری کند که اپلیکیشن های دیگری که روی گوشی نصب می شوند هم بتوانند از Bixby دستور بگیرند.

Bixby در حال حاضر با اپلیکیشن های پیش فرض سامسونگ در هماهنگی بیشتری قرار دارد. Bixby vision از طریق اپلیکیشن دوربین یا Bixby home در دسترس قرار می گیرد، به کاربر اجازه می دهد بر اساس تصاویر و عکس ها به جستجو بپردازد. نتیجه این جستجو می تواند شامل موقعیت مکانی عکس ها، فهرست تبلیغات کالایی و فهرستی از مشاغل و افراد باشد. نتیجه این جستجوها به عکس مورد بحث بستگی خواهد داشت.

برای مثال Bixby می تواند اطلاعاتی درباره مشاغل و کسب و کارهای اطراف یک نقطه بخصوص را پیدا کند و قیمت های مختلف کتابی که می خواهید بخرید را به شما نشان دهد.

این امکانات به عکس ها یا تصاویری که همان لحظه ثبت می کنید محدود نمی شود و این دستیار هوشمند می تواند اطلاعات حول عکس هایی که قبلا هم در گالری شما ثبت شده اند را پیدا کند. این کار هم مانند روشی که توضیح دادیم با فشردن آیکن Bixby Vision امکان پذیر می شود. این هماهنگی با مرورگر سامسونگ نیز انجام پذیر است یعنی به دنبال تصویر دیگر یا باکیفیت تر از از یک شخص یا هر شی دیگر بگردید. کافیست انگشتتان را روی Bixby Search نگه دارید تا اطلاعات اضافی به شما نمایش داده شود. کاربرانی که با دستیار هوشمند گوگل کار کرده اند احتمالا با این امکانات آشنایی دارند.

در کل سامسونگ می خواهد Bixby چیزی فراتر از یک دستیار هوشمند باشد و به همین دلیل برای او جایی در میان صفحه خانه قرار داده است.

منبع androidauthority

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =