نوکیا گوشی اندرویدی عرضه می کند

0 335

کمپانی HMD که مسوول فروش گوشی های نوکیا است، نقشه های بزرگی در سر دارد. HMD می خواهد نوکیا را به دوران اوجش بازگرداند و بفکر می کند سیستم عامل اندروید می تواند در این راه موثر باشد. اما خلاف دیگر تولیدکنندگان گوشی های اندرویدی، نظر دیگری دارد که تنها با کمک گوگل پیش می رود.

نوکیا در نشست خبری MWC اعلام کرد که گوشی های اندرویدی اش شامل Nokia 6،  Nokia 5 و Nokia 3 که به زودی عرضه می شوند، یک نسخه روان اندرویدی مشابه اندروید Vanilla خواهند داشت. این نوع سیستم عامل محبوب کاربران اندرویدی است.

نوکیا همچنین در این نشست اعلام کرد که در نظر دارد دایما این سیستم عامل اندرویدی را آپدیت کند که این ویژگی در تولید کنندگان دیگر به ندرت دیده می شود.

Per Ekman نایب رییس کمپانی HMD  در آسیا و آفریقای جنوبی به Gulf News درباره اهداف این طرح بیشتر توضیح داد و تاکید کرد گوگل کلید موفقیت دوباره نوکیا است. او می گوید متاسفانه اغلب گوشی های اندرویدی بازار آنگونه که باید، سیستم عامل اندروی را به اجرا نمی گذارند و یک لایه شخصی و مختص خودشان روی آن می کشند. این حق مصرف کنندگان است که از اخرین نسخه اندروید بهره ببرند. ما در نظر داریم اخرین آپدیت های اندروید را به محض انتشار توسط گوگل، در دسترس کاربران قرار دهیم. ما و گوگل طی یک همکاری نزدیک، محتوای مناسب را وارد این دستگاه ها خواهیم کرد و از امکانات هم استفاده می کنیم. دستیار گوگل نیز به این گوشی ها افزوده خواهد شد.

این نظریه حداقل در تئوری، جالب به نظر می رسد هرچند از زاویه ای دیگر نگاه کنیم می بینیم که حتی گوگل هم از صرفا اندروید و فقط اندروی استفاده نمی کند! گوگل سال گذشته برای اولین بار پس از تولد اندروید اعلام کرد که می خواهد گوشی های هوشمندش را بیش از پیش شخصی سازی کند و گوشی پیکسل مثالی از این طرح بود. گوشی پیکسل دارای ویژگی هایی بود که در مدل های قبلی نکسوس دیده نمی شد.

در مقابل، یکی از رقبای گوگل یک قدم موثر علیه اندروید برداشته است. سامسونگ با معرفی دستیار Bixby می تواند در طولانی مدت، تهدیدی جدی برای گوگل دیده شود. کار کردن و همکاری کوکل با نوکیا که هنوز هم میلیون ها طرفدار در تمامی نقاط جهان دارد، می تواند فرصت مناسبی برای تقویت او باشد.

گفته می شود که اولین گوشی های اندرویدی نوکیا قرار است در ۱۲۰ کشور و در اواخر ماه می یا اوایل ژوئن عرضه شوند.

 

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 10 =