نتایج بنچمارک آیفون۸ لو رفت، شکست بزرگ برای گلکسی اس۸

0 1,058

همه ما می دانیم که بزرگترین رقابت موبایلی امسال بین سامسونگ گلکسی اس۸ و اپل آیفون۸ خواهد بود. همه شما می توانید نظرات شخصی خود را درباره کیفیت دوربین یا طراحی ظاهری این دو گوشی برای برتری دادن آن ها نسبت به هم اظهار کنید اما وقتی پای برتری پردازنده داخلی به میان می آید، نمی توان درباره قدرت پردازش آن نظر شخصی داد!

اپلیکیشن های بنچمارک کردن مانند Geekbench می توانند پردازنده ها را تحت آزمایش قرار دهند و نتایج آن را با امتیاز مطرح کنند. به تازگی نتایج تست بنچمارک اپل آیفون۸ به بیرون درز کرد و متاسفانه این امتیاز برای اس۸ اصلا خبر خوشایندی نیست.

روز گذشته یک اسکرین شات از امتیاز بنچمارک ایفون۸ روی سایت Slashleaks منتشر شد که البته صحت آن مورد تایید قرار نگرفته و حتی ممکن از با فوتوشاپ ساخته و دستکاری شده باشد.

حالا که با عرضه آیفون۸ چند ماه فاصله داریم شاید بتوان این عکس از امتیاز بنچمارک را به دید واقعی تر نگاه کرد. در این تصویر تست گیک بنچ دستگاهی را می بینیم که سیستم عاملش iOS 11 است و پردازنده اپل A11 آن با فرکانس ۲.۷۴ گیگاهرتز پردازش می کند. این اطلاعات نشان می دهد گوشی موردنظر باید اپل آیفون ۸ باشد.

همانطور که انتظار می رود، نتیجه این آزمایش هم جالب توجه است. امتیاز تک هسته این آیفون ۴۵۳۷ و چندهسته آن ۸۹۷۵ است. در مقایسه با امتیاز اسنپدراگون ۸۳۵ در گلکسی اس ۸، این امتیاز جدید برای آیفون، یک پیشرفت چشمگیر به حساب می آید. امتیاز اسنپدراگون ۸۳۵، ۲۰۵۹ و ۶۴۶۱ بوده است.

برای مقایسه به امتیاز چیپست پردازنده آیفون ۷ یعنی A10 اشاره می کنیم که ۳۵۰۵ و ۵۹۱۹ بوده است. با این امتیازات جدید، مقایسه بهتری می توان بین A10 و A11 در نظظر گرفت چرا که هر دو روی یک سیستم عامل پردازش می کنند و ساختار چیپست مشابهی دارند. پرشی از امتیاز ۳۵۰۵ به ۴۵۳۷ در عملکرد تک هسته ای می تواند بهبود میان A10 به A11 دیده شود.

منبع bgr

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =