مهارت های اصلی مختلف داشته باشید

0 798

حتما تابحال برای شما هم پیش آمده که مثلا پزشکی را ملاقات کنید که دوست دارد در صعت انرژی و نفا فعالیت کند یا برنامه‌نویسی را ببینید که به نویسندگی علاقه‌مند باشد. حتی شاید خود شما هم سودای عوض کردن حرفه‌تان را در سر داشته باشید و به یک شغل کاملا متفاوت بیندیشید. اما تجربه نشان داده اغلب افراد چنین ریسکی در عوض کردن مسیر حرفه‌ای متحمل نمی‌شوند. به نظر اغلب مردم احتمال موفقیت در این تغییر بزرگ، خیلی کم است.

اما پاسخ به این سوال بزرگ این است که چرا یکی را انتخاب می‌کنید؟ هردو را در کنار هم داشته باشید. داشتن دو مهارت برجسته خیلی مفیدتر از یکی است.

مهم نیست چند مهارت اصلی دارید و چقدر از ان‌ها در کنار هم بهره می‌برید. مهم این است که دوست دارید چه کارهایی انجام دهید و برای این کارها چقدر انگیزه دارید!

شاید برخی از مخالفین بپرسند اصلا چرا دو مهارت و دو حرفه؟ پاسخ آن ساده است. برخی مردم با انجام دادن کارهای متفاوت می‌توانند احساس خوشبختی کنند. آن‌ها دوست دارند توانایی‌های مختلفشان را به محک بگذارند و نتیجه اش را ببینند.

مهارت‌هایتان را تقویت می‌کنید

گاهی این مهارت‌ها به کمک هم می‌آیند و به شما در انجام یک کار کمک می‌کنند. وقتی در مهارت اصلی و اولیه خود خبره شدید و درآمد خوبی کسب کردید می‌توانید از تجاربتان در توسعه مهارت بعدی استفاده کنید.

با افراد در زمینه‌های متفاوت آشنا می‌شوید

یک سرمایه‌دار بانکی ممکن است تنها با افرادی در همین حرفه نزدیک باشد. اما همین شخص وقتی وارد تهیه‌کنندگی موسیقی می‌شود بیش از پیش با هنرمندان مختلف آشنا می‌شود.

ابداعات تازه کشف می‌کنید

وقتی به حرفه‌های متعدد مشغول هستید می‌بینید که ایده‌ها کجا با هم تلاقی می‌کنند. به تکنولوژی نگاه کنید که چگونه با تمام جنبه‌های زندگی و تفکر ارتباط برقرارکرده است.

وقتی حس کنجکاویتان را رها می‌کند تا شما را هرکجا که می‌خواهد ببرد، حس و حال تازه وارد زندگی و شغلتان می‌شود.همین امر باعث می‌شود رضایت شغلی در شما بالا رود.

 

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 4 =