مهارت هایی که باید به رزومه خود اضافه کنید

0 363

جستجو برای یک کار مناسب می تواند  پروسه سختی برای افراد باشد. باید توانایی نوشتن نامه درخواست رسمی را داشته باشید، مهارت ها و سابقه درخشان داشته باشید و البته رزومه پرباری آماده کنید.

وقتی رزومه خود را با سوابق تحصیلی و کاری به طور کامل پر کردید باید به دیگر جوانب مهم آن بپردازید و منظور ما از جوانب مهم، مهارت های شماست. اگر مهارت های مفیدی داشته باشید این امر باعث می شود در میان دیگر کاندیداها، مناسب تر به نظر بیایید. برخی مهارت ها وجود دارند که برای تعداد زیادی از مشاغل به کار می آیند و از همه مهم تر آنکه یادگیری آن ها ساده است. در یادگیری اغلب این مهارت ها زمان کمی را صرف خواهید کرد.

Adobe Photoshop

Adobe-Photoshop

اگر به دنبال شغلی خلاقانه هستید که شامل فعالیت های تدوین و ادیت می شود، باید با فوتوشاپ و نرم افزارهای شبیه آن نسبتا آشنا باشید. این نرم افزار قدرتمند همواره در حال بروزرسانی و تکمیل امکانات است و به جرات می توان گفت در صدر فهرست نرم افزارهای پرطرفدار ویرایش عکس دنیا قرار دارد.

Microsoft Excel

microsoft-excel

اغلب مردمی که در حوزه مالی و حسابداری مشغول هستند، بیش از نیمی از وقتشان را با اکسل می گذرانند. اکسل یکی از پرطرفدارترین نرم افزارهای مجموعه آفیس است و دروس آنلاین و آفلاین فیزیکی زیادی برای آن وجود دارد. به یکی از این کلاس ها بروید یا یک دوره خودآموز آنلاین بگذرانید. امکانات اکسل بی نهایت و بی نظیر است.

زبان انگلیسی یا دیگر زبان های خارجی

learning-foreign-language

یادگیری زبان خارجی اصلا ساده نیست. برای یادگیری هر زبانی باید مغز خود را به تمرین وادار کنید. اما نمی توان از تاثیر مثبت آن روی کار و درآمد به سادگی گذشت. افراد دو زبانه معمولا حافظه بهتری دارند و قادرند چند کار را همزمان انجام دهند. همه متقاضیانی که بیش از ۲ زبان بلد هستند، شانس بیشتری برای استخدام دارند.

طراحی و توسعه وب

web-design-developement

کافیست با اصول اولیه طراحی وب تا حدودی آشنا شوید. طراحی وب در تمام کسب و کارهای امروزی به کار می آید. بهتر است با اصول HTML، CSS و JavaScript آشنا شوید.

مهارت سخنوری و فن بیان

public-speaking

مهم نیست در کدام سازمان و شرکت کار می نید یا سمت شما چیست. گاهی موقعیتی پیش می آید که مجبور هستید برای عده ای صحبت کنید، کنفرانس ارایه دهید یا اطلاعیه بخوانید. اگر به طور طبیعی دارای اعتماد به نفس کافی نیستید یا در کلام به حد کافی توانایی ندارید، تمرین کنید و این مهارت را در خودتان به وجود بیاورید.

SEO یا بهینه سازی موتورهای جستجو

SEO

بیش از گذشته به مهارت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بیاندیشید. برای هر متقاضی که موفقیت شغلی اش در گرو کلیک و پسند آنلاین است ضروری به نظر می رسد که به SEO بیشتر فکر کند.

Google Analytics

google-analytics

اگر به آموزش های گوگل علاقه مند هستید، یادگیری مهارت و کار کردن با ابزار آنلاین گوگل به نام گوگل آنالیتیکس بهترین انتخاب شما خواهد بود. توانایی بررسی و تحلیل تمام ویژگی ها و موارد دخیل در رتبه و بهینه سازی سایت به شما امکان می دهد به یک تحلیل گر کلیدی کسب و کار تبدیل شوید.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − دو =