مردم کم خواب ها را دوست ندارند

0 709

حتماً تابه حال تبلیغات تولیدکنندگان آرایشی و بهداشتی را دیده‌اید که ادعا می‌کنند خوابیدن شما را زیباتر می‌کند. به نظر می‌رسد این ادعا اشتباه هم نبوده است. به‌تازگی تحقیقاتی در مجله Royal Society Open Science  چاپ‌شده که می‌گوید اگر به‌اندازه کافی نخوابید نه‌تنها سلامت خود را به خطر می‌اندازید بلکه جذابیتتان هم کاهش می‌یابد و وجهه اجتماعی خود را از دست می‌دهید.

این تحقیق نشان می‌دهد که کم‌خوابی و خستگی تأثیر مخرب و مستقیمی در روابط شما خواهد داشت و مردم هم علاقه کمتری به ارتباط با شما نشان می‌دهند.

در این تحقیق که در یک موسسه در سوئد انجام شد، ۲۵ نفر داوطلب شرکت کردند. از این ۲۵ نفر خواسته شد که دو شب متوالی ۸ ساعت بخوابند و فردای آن روز از چهره بدون آرایش آن‌ها عکس گرفته شد. سپس از آن‌ها خواستند دو شب متوالی خواب شبانه‌شان را به ۴ ساعت محدود کنند و سپس از نتیجه آن‌هم عکس گرفتند. محققان این تصاویر را به ۱۲۲ نفر دیگر سپردند تا ازنظر جذابیت ظاهری، سلامت و خواب‌آلودگی به آن‌ها امتیاز دهند.

نتیجه این امتیازها را هم می‌دانید. این گروه ۱۲۲ نفره به عکس‌هایی که در شرایط کم‌خوابی گرفته‌شده بود، کمترین امتیاز را دادند. این افراد گفتند تمایلی ندارند باکسانی که کم خوابیده‌اند و سالم به نظر نمی‌رسند ارتباط برقرار کنند.

 

منبع entrepreneur

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =