مدیر خوب، کارمند شاد

0 804

برای خوشحال کردن کارمندان لازم نیست حتما پای اضافه حقوق یا هدایای مناسبتی در میان باشد. در عوض مدیران و مسوولانی که باعث ایجاد فرهنگ شایستگی افراد می شوند، محیط کاری شاد و خلاقانه ای به وجود خواهند آورد. یکی از تمهیداتی که کسب و کارها در جهت سالم سازی فضای کاری انجام می دهند این است که مطمین شوند مدیران و سرپرستان بخش های مختلف دقیقا از چه کلمات و جمله هایی استفاده می کنند؟ در ادامه این مطلب به بهترین عبارت ها و جمله هایی می پردازیم که یک مدیر می تواند به کارمندانش بگوید.

من اشتباه کردم

وقتی اشتباهی پیش می آید تمام افراد تیم یا واحد دقیقا می دانند این نتیجه در اثر اشتباه و تقصیر چه کسی پیش آمده است. یک مدیر موفق وقتی اشتباه خود را بر عهده می گیرد، احترام بیشتری نزد کارمندان و همکاران کسب می کند و باید بداند راه حل این مشکلات در نادیده گرفتن نیست.

خوشحالم که با هم همکار هستیم

این جمله یکی از قدرت بخش ترین و انگیزشی ترین جملاتی است که کارمندان می توانند از مدیر یا مافوقشان بشنوند.

این نقشه سیر شرکت برای دستیابی به اهداف است

کارمندان می خواهند بدانند در سازمان چه خبر است و برای چه کسی و چرا کار می کنند. سازمان ها هم لازم است به طور صحیح با کارمندانشان ارتباط برقرار کنند.

متشکرم

این کلمه به تنهایی یک جمله بزرگ است که باعث خوشحالی مردم می شود. برای اینکه کارمندان خوشحال تر شوند لازم است مدیر یا مافوقشان دقیقا توضیح دهد که چرا از آن ها تشکر می کند. این حرکت به کارمندان نشان می دهد که مدیرشان به آن ها توجه دارد و بی تفاوت نیست. برای مثال وقتی کارمندی زودتر از موعد مقرر گزارش را تحویل می دهد به او بگویید بخاطر اینکه پیش از اتمام موعد کارش را تمام کرده از او سپاسگزارید.

دلیلش این است که

کارمندان علاقمند هستند بدانند پشت پرده امور سازمانی چه می گذرد. گاهی این دلایل آن قدر انگیزه بخش و احساس برانگیز هستند که بهتر است به آن ها توضیح دهید.

می دانم که همیشه می توانم در این امور روی شما حساب کنم

کلید حل آن جاست که مدیر دقیق اشاره کند. مردم و نه تنها کارمندان دوست دارند که جزییات توانایی هایشان شناخته شود. وقتی به توانایی های کارمندان به طور دقیق اشاره می نید یعنی برنده شده اید. کارمند شما متوجه می شود به او احترام می گذارید و کارش را می بینید. او متوجه می شود برای توانایی اش از او تشکر می شود.

من به شما ایمان دارم

من به شما ایمان دارم و ما با هم می توانیم از سختی ها عبور کنیم از جملاتی هستند که امید و روشنایی را در دل کارمندان زنده نگه می دارد.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − هشت =