مدیریت زمان، بزرگترین مشکل کارمندان

0 537

آیا تابحال برای شما پیش آمده که دیرتر از زمان معقول به محل کارتان برسید؟ دیرتر از اتمام وقت اداری از شرکت بیرون بیایید و حتی نتوانید کارهایی روزانه تان را در زمان مشخص شده انجام دهید؟ اغلب کارمندان به این مشکل دچار هستند و گاهی با خود فکر می کنند که دلیل این اتفاق، زیاد بودن کارهای محوله به ایشان است برخی هم ممکن است فکر کنند در انجام کارهای خود ناتوانند و این امر باعث سرخوردگی آن ها شود. اما به عقیده کارشناسان، بیش از نیمی از کارمندان نمی توانند زمان خود را به درستی مدیریت کنند و این همان دلیلی است که باعث می شود نتوانند از عهده کارهایشان به خوبی برآیند.

در ادامه این مطلب می خواهیم نکاتی را در باب مدیریت صحیح زمان به شما بگوییم. با ما همراه باشید تا بیشترین بازده ممکن را از وقت روزانه تان به دست بیاورید.

۱ – نیم ساعت اول روز را به برنامه ریزی و تهیه لیست کاری خود بگذرانید. با این کار می وانید ضمن صرف زمان کوتاهی برای دسته بندی کارها، از وقت خود بهره بیشتری ببرید و از بی برنامه بودن و هدر دادن وقت مفید دوری کنید.

۲ – اولویت هایتان را مشخص کنید. دسته بندی کارها به شما کمک می کند در مسیر درست قرار بگیرید و بهترین نتیجه ها را دریافت کنید.

۳ – از کارهای ساده شروع کنید. ابتدا کارهای ساده ای را انجام دهید که می دانید زمان کوتاهی برای انجام آن ها باید صرف کنید. این کار شما را دلگرم می کند استرس کاری را کاهش می دهد.

۴ – کارهای سخت و بزرگ را تقسیم کنید. ممکن است در لیست کاری خود با کار سختی مواجه شوید که اساسا شما را ناراحت کند یا فکر کنید در انجام آن ناکام خواهید ماند. کارهاس بزرگ را به چند بخش مختلف تقسیم کرده و اولویت بندی کنید.

۵ – سعی کنید لیست کارهای فردا را همین امروز یادداشت کنید. پیش از آنکه به منزل بروید سعی کنید برای خودتان یادداشتی از مواردی که می خواهید فردا انجام دهید بنویسید. با این کار از سردرگمی نجات پیدا می کنید و فردا را با هدف آغاز می کنید.

۶ – از تقویم استفاده کنید. با استفاده از نشانه گذاری در تقویم می توانید همه چیز را تحت کنترل بگیرید و هیچ کاری را از یاد نبرید. نشانه گذاری در تقویم باعث کاهش استرس ناشی از نگرانی شما در فراموشی کارها می شود. می توانید در تقویم های رومیزی یادداشت کنید یا از تقویم هوشمند گوشی و سرویس ایمیل هم استفاده کنید.

۷ – حواستان پرت نشود. در محل کار ممکن است اتفاقاتی پیش بیاید که حواس شما را از کاری که در حال انجام آن بودید، پرت کند. اما شما باید هشیار باشید تا رشته امور از دستتان در نرود. سعی کنید در میان کار به امور دیگر مشغول نشوید و استراحت خود را به گونه ای تنظیم کنید که بعد از اتمام هر کدام از کارهایتان باشد.

۸ – کارها را همزمان انجام ندهید. متاسفانه برخی از کارمندان فکر می کنند با انجام همزمان کارهایشان می توانند در زمان کمتری بهترین نتیجه را بگیرند اما واقعیت این است که وقتی روی کارتان تمرکز ندارید، نتیجه مفیدی هم از آن نخواهید گرفت. کارهایتان را مرحله ای انجام دهید.

شما برای مدیریت صحیح وقت روزانه خود از چه روش هایی استفاده میکنید؟ 

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =