مدیران موفق چگونه با کارمندان خود رفتار می کنند؟

0 750

بهترین اتفاق در یک سازمان وقتی پیش خواهد آمد که مدیران به جای اینکه به چگونگی کار و رفتار کارمندان فکر کنند به این موضوع اهمیت دهند که خودشان به عنوان مدیر چگونه می توانند رضایت کارمندان را بالا ببرند. بالا رفتن سطح رضایت کارمندان هیچ نتیجه ای جز موفقیت سازمان و در نتیجه مدیران نخواهد داشت. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم مدیران موفق چگونه فکر می کنند.

۱ – مدیران موفق از کارمندانشان بیگاری نمی کشند. وقتی با خستگی و بی انگیزه بودن کارمندانتان مواجه می شوید به شرایط کاری آن ها بیشتر توجه کنید. کارمندان ممکن است به شما درباره ساعات کاری غیرمنطقی یا حجم بیش از حد کار اعتراض نکنند اما نارضایتی آن ها باعث بی انگیزه شدن و بالا رفتن سطح نارضایتی شغلی شود. اغلب کارمندان بدون آنکه به مدیرانشان چیزی بگویند استعفا می دهند تا به کار مناسب تری مشغول شوند و این وظیفه مدیر است که در وهله اول به وضعیت کاری کارمندان رسیدگی کند. طبق تحقیقات انجام شده، بازده کاری کارمندانی که بیش از ۵۰ ساعت در هفته کار می کنند، کمتر از ۵۰% است.

۲ – مدیران موفق به تشویق کارمندان کوشا می پردازند. وقتی با کارمندان وظیفه شناس و وقت شناس مواجه می شوید سعی کنید به آن ها امیدواری دهید که زحماتشان را می بینید. هیچ چیز بیش از این نمی تواند باعث وفاداری کارمنداتان شود که ببینند مدیرشان قدر کار آن ها را می داند. وقتی کارمندانتان با شور واشتیاق کار می کنند و ارزشی را به سازمان شده اضافه می کنند، شما هم سعی کنید آن ها را تشویق کنید. این تشویق به هر طریقی می تواند انجام شود. حتی می توانید یک نظرسنجی برای آن برگزار کنید.

۳ – مدیران موفق معتقدند بهترین تصمیم ها در نتیجه همفکری با دیگران حاصل می شود. کارمندان شما نیاز دارند بدانند نقش مهمی در مجموعه دارند. آن ها ساعت های زیادی را در مجموعه کاری می گذرانند و هرکدام نقشی در به ثمر رسیدن اهداف سازمان دارند. برای آن ها وقت بگذارید و نظراتشان را بپرسید. این کار شما به آن ها اعتماد به نفش می بخشد.

۴ – مدیران موفق به تعهدات خود عمل می کنند. اغلب مدیران همیشه درگیر مسایل روزمره و کاری هستند و گاهی ممکن است از خاطرشان برود که روز گذشته به کارمندانشان چه قولی داده اند. شما از این دسته مدیران نباشید! کارمندان شما شایسته احترام هستند و با وفا به عهدتان به آن ها ثابت می کنید چقدر حضورشان برای شما و سازمان مهم است. این کار شما را نزد کارمندانتان محترم تر نشان می دهد.

۵ – مدیران موفق فقط افراد با کفایت را استخدام می کنند. هیچ مدیر موفقی وجود ندارد که به صورت سفارشی یا از روی سلیقه شخصی کسی را استخدام کند یا به او ترفیع بدهد. کارمندان شما زمان زیادی را در کنار هم و باهم کار می کنند و به خوبی به عملکرد و رفتار یکدیگر واقف هستند. اگر اشتباهی به کسی که لیاقت همکاری را ندارد، فرصت همکاری دهید باعث از بین رفتن انگیزه کارمندان کوشای خود می شوید و آن ها هم به شایستگی شما شک خواهند کرد.

۶ – مدیران موفق باعث افزایش شور و شوق کارمندان می شوند. یک مدیر موفق سعی می کند احترام و انگیزه سازمان را بالا ببرد. برای یک مدیر موفق بیش از اینکه عملکرد کارمند مهم باشد، جو و روحیه آن مهم است. بهترین عملکرد و نتیجه همیشه در فضای دوستانه و با انگیزه به دست می آید. سعی کنید منعطف باشید و با کارمندانتان از فاصله ای نزدیک تر ارتباط برقرار کنید.

۷ – مدیران موفق کمک می کنند استعداد کارمندان خلاق شکوفا شود. همه کارمندان شما جدا از وظیفه ای که دارند، دارای استعدادهای درونی هستند که ممکن است به دیگر جنبه های سازمان مربوط شود. شاید شگفت زده شوید وقتی ببینید مهندس IT واحدی که مدیر آن هستید، یک نقاش یا نویسنده ماهر است و می تواند یک پوستر زیبا با طراحی بی نظیر برای سازمان تولید کند. به او اجازه دهید از دیگر توانمندی هایش پرده بردارد.

۸ – مدیران موفق از کارمندان خود حمایت می کنند. همیشه پشتیبان کارمندان خود باشید تا فکر نکنند تنها می مانند. در هر کسب و کار و سازمانی ممکن است اتفاقاتی پیش بیاید که لازم باشد همه با هم برای حل آن همکاری کنند. مدیران موفق خودشان را عضوی در کنار دیگر کارمندان می بینند و با آن ها همدلی می کنند.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =