فیسبوک گوشی ماژولار می‌سازد

0 898

به نظر می‌رسد که فیسبوک قصد ساخت گوشی ماژولار را دارد. این شرکت به تازگی پتنتی به نام «دستگاه ماژولار الکترومکانیکال» ثبت کرده. این دستگاه به کاربران اجازه می‌دهد هر ماژول را در صورت تمایل و نیاز با ماژول دیگر عوض کنند.

فیسبوک هنوز هیچ اطلاعات و جزییات رسمی درباره این پتنت منتشر نکرده اما در آن اشاره کرده که این دستگاه ممکن است گوشی هوشمند یا اسپیکر هوشمند باشد. در ادامه یکی از تصاویر موجود در این پتنت را مشاهده می‌کنید.

البته ایده گوشی ماژولار اصلا تازه نیست. گوگل هم قبلا چنین ایده‌ای در سر داشت و پروژه‌ای بنام Ara را آغاز کرد اما در نیمه راه آن را متوقف کرد. نکته جالب اینجاست برخی از اعضای کلیدی پروژه Ara حالا در ساختمان ۸ متعلق به فیسبوک مشغول به کار هستند.

ساختمان شماره ۸ علاوه بر پروژه گوشی ماژولار بر ایده‌های نوینی مانند توانایی تایپ کردن توسط مغز و درک زبان توسط پوست تحقیق می‌کند. اگر آن‌ها بتوانند چنین پروژه‌هایی ارائه کنند، ساخت گوشی ماژولار در برابر آن‌ها بسیار ساده به نظر خواهد رسید.

این گوشی ماژولار هنوز در مرحله تحقیق و توسعه قرار گرفته و هیچ خبری درباره معرفی و عرضه‌اش وجود ندارد. ثبت پتنت هرگز به معنی تکمیل مراحل ایده پردازی و تولید نیست.

منبع androidauthority

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =