شش مرحله تا راه اندازی یک کسب و کار از صفر

0 1,222

همه ی کسب و کارهای بزرگ با شور و شوق زیاد و همچنین از مرحله صفر شروع به کار کرده اند، اگر هنوز این شوق در شما کشف نشده است شما را به به دست آوردن آن تشویق می کنم.

کسب و کار شما قسمت اعظمی از زندگی شما را تشکیل خواهد داد و تنها راه برای اینکه واقعا راضی باشید این است که به فعالیت خود اعتقاد کامل داشته باشید و از آن لذت ببرید. به محض ایجاد اشتیاق و اینکه متوجه شدید که چه کاری می خواهید انجام دهید، این ۶ مورد را برای شروع کسب و کارتان در ذهن داشته باشید:

۱. درباره بازار حوزه کسب و کارتان تحقیق کنید.

شناخت رقیبانتان یک امتیاز محسوب می شود، دقیق شوید و مانند یک متخصص روی بازار مورد نظر مطالعه کنید. در صورت مشاهده بازار اشباح شده به هیچ وجه نامید نشوید، حتی می توان به این موضوع به عنوان یک فرصت نگاه کرد، به این معنا که متوجه می شوید که مردم به این بازار علاقه مند هستند پس به کسب و کار شما هم می توانند اقبال نشان دهند.

۲. یک هدف دست یافتنی مالی داشته باشید.

در نظر گرفتن اهداف در بازه زمانی شش ماهه مناسب است، هر لحظه به گذشته نگاه کنید و ببینید جهت رسیدن به اهداف چه فعالیت هایی باید انجام دهید. توجه داشته باشید این اهداف باید واقع گرایانه باشند.

۳. تولید محتوای مناسب و اورجینال

این خوب هست که از محتوای مناسب موجود استفاده کنید، ولی در نظر داشته باشید شما در حال ساخت و معرفی یک برند جدید هستید و این مهم است که محتوای شما کپی نشده، مناسب و معرف برند خاص شما باشد.

۴. ساختن یک لیست.

ساختن یک لیست از اطلاعات علاقه مندان و بادیدکنندگان وب سایت شما برای کسب و کار شما حیاتی است. از این لیست برای معرفی محصولات جدید به اشتراک گذاری محتوای وب ساییتان استفاده خواهید کرد. این کار را می توانید با قراردادن فرم در وب سایتتان انجام دهید.

۵. معرفی محصول یا خدمتی که می توانید از آن کسب درآمد کنید.

اگر هدف مالی برای شش ماه آیندتان در نظر گرفته اید در نتیجه باید درآمد داشته باشید، زمانی را صرف درک و کشف مشکلات مخطبانتان جهت برقراری ارتباط سازنده با آنها کنید و محصول و خدمتی خلق کنید که مشکلاتشان را برطرف می کند. البته این موضوع راحت به نظر نمی رسد و حتما چالش بزرگی برای شما خواهد بود.

۶. همین حالا شروع کنید و بهبود مستمر را سر لوحه کار خود قرار دهید.

بسیاری از مردم زمان خود را با فکر کردن در مورد ساخت یک محصول کامل از دست می دهند، مانند لوگو، وب سایت و … شما می توانید با پیش فروش محصول یا خدمت خود را بفروشید، بر روی جذب مخاطب و گرفتن Lead تمرکز کنید. کسب و کارهای موفق هیچ وقت در ابتدا محصول و خدماتشان را کامل و عالی ارئه نداده اند.

با یک محصول اولیه کوچک شروع کنید و همیشه در حال بهبود مستمر باشید…

مهمترین بخش شروع یک کسب و کار لذت بردن از طی مراحل آن است و اینکه قرار نیست همیشه کامل باشید.

مهم این است که همین امروز شروع کنید… امروز نه؟!! پس کی؟!

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − یازده =