سرمایه‌گذاری ۲.۷ میلیارد دلاری اپل در LG Display

0 691

امروز گزارشی از یک منبع در کره جنوبی منتشر شده که ادعا می‌کند کمپانی اپل حدودا ۲.۷ میلیارد دلار در LG Display سرمایه‌گذاری کرده است. هدف اپل از این کار تضمین در تأمین پنل‌های صفحه‌نمایش OLED برای آیفون‌های سال ۲۰۱۸ و بعدازآن گزارش‌شده است. پیش‌ازاین شنیده بودیم که اپل قصد دارد فقط پنل‌های OLED در آیفون‌های آینده‌اش تعبیه کند و این گزارش تازه بر شایعه‌های قبلی صحت می‌گذارد.

ظاهرا سرمایه‌گذاری ۲.۷ میلیارد دلاری اپل را باید نوعی پیش‌پرداخت برای سفارش پنل‌های OLED در آیفون‌های آینده بدانیم. پیش‌ازاین شایعه شده بود که اپل قار است پنل‌های OLED آیفون‌های امسالش را از سامسونگ تهیه کند اما این کمپانی اصلا عادت ندارد برای تأمین قطعاتش تنها به یک سازنده تکیه کند. علاوه بر این‌ها، اپل تصمیم گرفته تمام گوشی‌هایش را از سال ۲۰۱۸ به بعد به پنل OLED مجهز کند و طبیعتا تعداد پنل‌های موردنیازش برای اجرای این پروژه‌ها از تعداد پنل‌ها برای آیفون‌های امسال، بسیار بیشتر خواهد بود.

یک منبع که نخواسته نامش فاش شود ادعا می‌کند که کمپانی LG احتمالا یک خط تولید جداگانه هم برای تولید پنل‌های موردنیاز اپل، راه‌اندازی خواهد کرد. این کار مستلزم صرف هزینه‌ای در حدود ۳.۱ میلیارد دلار است که اپل هم بخش عمده این هزینه را در قراردادش با LG پرداخت می‌کند. در حال حاضر کمپانی گوگل هم با سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیون دلار در LG Display می‌خواهد پنل‌های نسل جدید پیکسل‌هایش را تأمین کند. متاسفانه موجودی پنل‌های OLED دنیا در حال حاضر محدود است. کمپانی سامسونگ بزرگ‌ترین سازنده این پنل‌ها به شما می‌آید و ۹۵% سهم بازار آن را در اختیار دارد. این کمپانی در حال حاضر پنل‌های OLED تولیدات خودش را می‌سازد و بخشی را هم به گوشی‌های آیفون اختصاص می‌دهد.

 

منبع gsmarena

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 13 =