سامسونگ از دو چیپ حافظه متفاوت در نسخه های مختلف گلکسی اس ۸ استفاده کرده است

0 467
سامسونگ چندی پیش عبارت UFS 2.1 را از فهرست امکانات گلکسی اس ۸ حذف کرد.

ماجرا از این قرار است که شرکت کره ای در پوسترهای تبلیغاتی مربوط به گلکسی اخیرش اعلام کرده بود که این موبایل از آخرین تکنولوژی حافظه فلش یعنی UFS 2.1 بهره می گیرد اما حالا مشخص شده که برخی نسخه های آن به حافظه UFS 2.0 مجهز شده اند.

البته قبل از آنکه به یاد مورد هوآوی و استفاده این شرکت از چیپ های حافظه متفاوت در P10 بیافتید لازم است توضیح دهیم که مساله آنقدرها هم بغرنج نیست.

حتما در خبرها خوانده اید که هوآوی در برخی نسخه های P10 به جای مموری UFS از نوع eMMC 5.1 استفاده کرده که این موضوع اختلافاتی را در سرعت عملکردی این دستگاه ها به وجود آورد.

اما خوشبختانه اختلاف عملکرد حافظه های UFS 2.1 و ۲.۰ که سامسونگ در گلکسی اس ۸ استفاده کرده به مراتب کمتر و نامحسوس تر از اختلاف عملکردی UFS 2.1 و eMMC 5.1 مورد استفاده در P10 است.

لازم است اضافه کنیم که جایگزینی قطعات در گجت های الکترونیکی و به طور مشخص موبایل ها مساله ای عادی است و برای نمونه خود سامسونگ از دو چیپست متفاوت در پرچمداران خود استفاده می کند تا از این طریق وابستگی خود به شرکای تجاری اش را کم کند. همین مساله نیز در رابطه با سنسورهای دوربین و دیگر قطعات مورد استفاده صدق می کند.

ناگفته نماند که سامسونگ پیشتر اعلام کرده بود امکان تغییر کلیه قطعات گلکسی اس ۸ در زمان عرضه به بازار وجود دارد و در نتیجه شاید امکان انتقاد به آن وجود نداشته باشد.

برای تشخیص آنکه گلکسی اس ۸ از چه نوع حافظه ای استفاده می کند می توانید یک شبیه ساز ترمینال را روی آن نصب نمایید و سپس فرمان cat /proc/scsi/scsi را وارد کنید.

بعد از این کار شماره مدل چیپ مورد استفاده درون موبایل شما نمایش داده خواهد شد که با سرچ آن در گوگل می توانید سرعت های پشتبانی شونده توسط چیپ برای انتقال داده را تشخیص دهید.

بعد از بررسی هایی که اخیرا توسط جمعی از کاربران انجام شده، نتیجه گیری کلی این بوده که ظاهرا گلکسی اس ۸ مجهز به اسنپدراگون ۸۳۵ از مموری UFS 2.0 و نسخه بهره مند از اگزینوس و البته مدل پلاس این کهکشانی از حافظه UFS 2.1 استفاده می کنند.

منبع: androidauthority

ترجمه در digiato

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + بیست =