راهکارهایی برای برقراری تعادل بین کار و زندگی شخصی

0 427

ممکن است کمی از زندگی روتین و روزمره خود خسته شده باشید. شما احتمالا در کارتان غرق شده اید و نیاز دارید کمی بیشتر به فکر خودتان باشید تا سروسامانی به زندگی شخصیتان ببخشید و بیش از گذشته به کار و حرفه تان عشق بورزید.

از ایمیل های کاری دور بمانید

بسیاری از شرکت ها فکر می کنند باید مدیریت شبکه های اجتماعی را در ساعت های غیرکاری هم به کارمندانشان بسپارند. از نظر این شرکت ها، اضافه کاری باعث می شود نوآوری و خلاقیت بیشتری صرف شود اما در حقیقت با این کارشان کامندان را خسته و بی انگیزه می کنند و استرس بیشتری به آن ها وارد می شود. به گفته کارشناسان سلامت و منابع انسانی بهتر است بعد از اتمام ساعت کاری سراغ کارهای مربوط به شرکت نروید و این وقت را به خودتان اختصاص دهید.

مهارت “نه” گفتن را بیاموزید

اگر از آن دسته کارمندانی هستید که تمام وقت در اختیار مافوقتان هستید و در نتیجه حجم غیرمنطقی کار همیشه روی دوشتان است، مهارت “نه” گفتن را بیاموزید. کارشناسان معتقدند وقتی از شما درخواستی می شود، بدون فکرکردن و با عجله پاسخ مثبت ندهید. کمی صبر کنید و پاسخ آن را به بعدتر موکول کنید تا در این بازه بتوانید به این کار بهتر و بیشتر فکر کنید. اگر پاسخ شما منفی است، لطفا به تکرار کردن آن اصرار داشته باشید. بنیاد سلامت عقلی اعلام کرد که بهتر است وقتی احساس می کنید بار کاری که به شما محول شده بیش از حد و غیر منطقی است، درباره آن با مافوقتان صحبت کنید.

هوشمندانه کارکردن را جایگزین بیشتر کارکردن کنید

یک جمله معروف وجود دارد که می گوید بهتر است زیاد کار کنید و کمتر بخوابید. این روزها تکنیکی معرفی شده که به مغز حقه می زند و او را واردار می کند فکر کند به خواب کمتری نیاز دارد. اما این موضوع کاملا اشتباه است. درواقع موضوع اصلی در انجام وظیفه، خروجی سودمند است. مهم نیست چقدر بیشتر کار می کنید بلکه سود حاصل از آن اهمیت دارد. بنیاد سلامت عقلی هم اعلام کرد که سود اضافه کاری های نامتعارف درصد بسیار پایینی است و حتی باعث افسردگی و استرس کارمندان می شود.

بعد از خروج از شرکت، کار نکنید

تصور کنید که بعد از کار به یک میهمانی یا دورهمی دعوت شده اید. لطفا بعد از اتمام کار یک یادداشت از کارهایی که باید فردا انجام دهید برای خودتان بنویسید و همه این کارها را همانجا رها کنید. بعد از خروج از محل کار لطفا به خودتان و برنامه های شخصیتان توجه کنید. به توصیه کارشناسان اگرهم مجبور هستید گاهی قسمتی از کارتان را با خود به منزل ببرید، جای خاصی برای انجام آن ها در منزل درنظر بگیرید و کارهایتان را در تمام قسمت های منزل با خود جابجا نکنید.

ایده آلیست نباشید

بعضی از مردم به وسواس فکری دچار هستند. تصور کنید بع از ساعت کاری یادتان بیفتد که کاری را درست انجام نداده اید. اگر برگردید تا آن را به نحو احسن تمام کنید، شما ایده آلیست و وسواسی هستید. به خودتان استراحت دهید و بگویید شاید کاری که انجام دادم بی نقص نباشد اما کافی است.

خودتان را فدای کارتان نکنید

فداکاری کردن حس خیلی خوبی به آدم می بخشد و ممکن است گاهی با خودتان فکر کنید کاش بتوانم تمام کارها را خودم انجام دهم. احتمالا انجام دادن تمام کارها به شما حس قدرتمند بودن می دهد. اما دلیل اصلی علاقه مردم به این فداکاری ها این است که خود را نیازمند تایید دیگران می بینند. شما باید در ابتدا خودتان را تحسین کنید و قبول داشته باشید.

گاهی به بازنشستگی هم فکر کنید

بعضی از مردم چنان به کارشان وابسته هستند که هرگز فکر نمی کنند اگر کسب و کارشان شکست بخورد یا شغلشان را از دست بدهند چه اتفاقی می افتد. البته ما شما را تشویق نمی کنیم بازنشسته شوید اما بهتر است به این اتفاقات احتمالی هم فکر کنید. سعی کنید برای کاهش استرس های ناشی از شغلتان ورزش کنید یا از برنامه های ریلکسیشن استفاده کنید و بیشتر از قبل به سرگرمی های شخصیتان بپردازید.

قوانین مخصوص خودتان را تهیه کنید

شما باید بتوانید روی پای خودتان بایستید و کمتر به قوانین و بایدهای دیگران بپردازید. شرایط کاری و قانونی خودتان را یادداشت کنید و در مقابل آن از زندگی شخصیتان بنویسید. با توجه به این دو خانواده برای خودتان شرایط و مواردی که خاص خودشماست، تعیین کنید.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + شش =