ذخیره مخفیانه اطلاعات ثبت شده توسط کیبورد در برخی از لپ تاپ های HP

0 454

این روزها بحث امنیت در دنیای فناوری به شدت مورد توجه است اما با این حال هر روز خبری از هک شدن ها و یا انتشار باج افزارها و بدافزارها به بیرون راه می یابد. در آخرین مورد یک گروه متخصص امنیت سوییسی در مطالعات خود دریافته اند که نرم افزاری روی برخی لپ تاپ های HP به صورت پیشفرض نصب است که اقدام به ثبت و ذخیره تمامی اطلاعات وارد شده از طریق کیبورد می کند.

بر همین اساس محققان مؤسسه «Modzero» عنوان کرده اند که قابلیت مذکور برای جاسوسی کاربران توسعه نیافته اما با ذخیره تمامی اطلاعات تایپ شده توسط کیبورد، می تواند امنیت کاربران را به خطر بیندازد و رمز عبورها و اطلاعات مربوط به بانکداری آنلاین را در اختیار هکرها قرار دهد.

۲۸ مدل از لپ تاپ های اچ پی با سیستم عامل های ویندوز ۷ تا ویندوز ۱۰ به این مشکل دچار هستند

گفتنی است محققان مذکور ابتدا مشکل مورد بحث را در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه به اطلاعات کارکنان اچ پی رسانده اند اما از آنجایی که پاسخی از طرف کمپانی دریافت نکردند، تصمیم گرفتند تا به صورت عمومی آن را منتشر کنند.

اما از طرف دیگر HP در پاسخ خود به وبسایت Sky News اعلام کرده است که «شرکای تجاری آنها نرم افزاری را توسعه داده اند تا قابلیت های صوتی لپ تاپ ها را پیش از ورود به بازار مورد ارزیابی قرار دهند و این اپلیکیشن نمی بایست در نسخه نهایی عرضه شده وجود می داشت. در آینده ای نزدیک راه حل رفع این مشکل از طریق HP.com منتشر خواهد شد.»

ناگفته نماند بنابر لیست ارائه شده توسط «Modzero»، حدوداً ۲۸ مدل از لپ تاپ های HP که با سیستم عامل هایی متفاوت از ویندوز ۷ گرفته تا ویندوز ۱۰ به بازار عرضه شده اند، تحت تأثیر مشکل مورد بحث هستند.

منبع دیجیاتو

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 13 =