دستیار گوگل به خودروهای آئودی و ولوو هم می رسد

0 323

امروز در دنیای کاملا هوشمند و مدرنی زندگی می‌کنیم. گجت‌های هوشمند در تمامی جنبه‌های زندگیمان رخنه کرده‌اند. به نظر می‌رسد یکی از این موارد و بحث‌های داغ در دنیای فناوری، تکنولوژی دستیار هوشمند داخل ماشینی باشد.

به تازگی وبلاگ گوگل مطلبی ارسال کرده که نشان می‌دهد که کمپانی‌های ولوو و آئودی در نسل بعدی خودروهایشان از اندروید بهره خواهند برد. فقط چند لحظه این ویژگی را در خودروهای آئودی تصور کنید. چقدر عالی می‌شود! تا جایی که خبر داریم، گوگل دستیار هوشمند ماشینی در شکل و شمایل پلتفرم اندروید اتو پیشنهاد کرده. این پلتفرم از سال ۲۰۱۵ تا کنون روی بیش از ۳۰۰ مدل ماشین اجرا شده است.

تقریبا یک سال پیش بود که کانسپت ماشین مازراتی با دستیار داخلی اندرویدی منتشر شد. حدس ما این است که گوگل در این یک سال این پروژه را توسعه داده و ظاهر و ویژگی‌هایش را بهبود بخشیده تا با امکان کنترل همه‌جانبه، خریداران آئودی و ولوو را شگفت زده کند.

اصرارها برای این دستیار هوشمند اندرویدی زیاد است چراکه آمازون الکسا ال هم می‌خواهد دستیاری فراتر از دستیار هوشمند خانگی باشد و قصد دارد به ماشین‌های فورد و فولکس واگن راه پیدا کند. همچنین خبرهایی درباره اپل و پروژه تایتانش شنیده می‌شود و می‌گویند احتمال دارد اپل بیش از یک مدل ماشین از این پروژه تولید کند. در حال حاضر در برهه‌ای از زمان هستیم که نمی‌دانیم از این تکنولوژی چه انتظاری باید داشته باشیم.

شاید جمعه این هفته در کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O خبرهایی بشنویم.

منبع phonearena

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =