دستیار هوشمند گوگل به زودی به کروم دسکتاپ اضافه می‌شود

0 690

دستیار هوشمند کمپانی گوگل به نام google Assistant در حال حاضر تنها روی گوشی‌های پیکسل و اسپیکرهای هوشمند گوگل هوم قابل اجرا هستند اما گزارش تازه‌ای در مورد توسعه استفاده از این دستیار هوشمند هم امروز منتشر شده که خبرهای تازه‌ای با خود به همراه دارد. این گزارش مدعی شده که دستیار هوشمند گوگل به زودی راهش را دستگاه‌های کروم بوک این شرکت هم پیدا خواهد کرد. از طرفی به نظر می‌رسد که این دستگاه، تنها محصولی نخواهد بود که قرار است از دستیار گوگل پشتیبانی کند بلکه احتمالا به زودی شاهد این دستیار هوشمند روی وب و دسکتاپ هم خواهیم بود.

این گزارش درواقع درباره کروم بوک منتشر شده بود که می‌گفت این محصول به زودی به دستیار هوشمند هم مجهز شده و کاربران قادر خواهند بود تا آن را روی مرورگر کروم هم اجرا کنند. آمار و ارقام نشان می‌دهند که کروم با سهمی بیش از ۵۰%، محبوب‌ترین مرورگر در میان کاربران اینترنت است.

این ارقام نشان می‌دهد که گوگل با معرفی دستیار هوشمندش روی مرورگر کروم دسکتاپ، احتمالا پایگاه کاربران این مرورگر را هم در قبضه Google Assistant قرار خواهد داد. این ایده همچنین باعث می‌شود تا دستیار هوشمند گوگل در اختیار کاربران سیستم‌عامل‌های غیر اندرویدی هم قرار گیرد چراکه کروم روی ویندوز و مک هم کاربران خودش را دارد.

هنوز تاریخ نهایی معرفی و انتشار دستیار گوگل روی کروم منتشر نشده و باید منتظر اخبار بعدی درباره این اتفاق نو بمانیم.

منبع ubergizmo

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =