در طراحی سایت سازمانی به این موارد توجه کنید

0 972

طراحی وبسایت

این روزها همه کسب و کارها باید در دنیا مجازی حضور داشته باشند. تحقیقات نشان داده است که ۹۷% مصرف کنندگان در اینترنت به دنبال وبسایت شرکت ها می گردند و ۹۴% از خریداران سازمانی نیز همین کار را انجام می دهند.

طراحی وبسایت این روزها دیگر سخت به نظر نمی رسد. تعداد طراحان خوب و ابزارهای مفید طراحی بسیار زیاد شده است و بهتر است مواردی که در ادامه برمی شماریم را در طراحی وبسایتتان در نظر بگیرید.

نسخه موبایلی وبسایت را هم آماده کنید

بیش از ۹۰% خریدهای اینترنتی در سال گذشته توسط گوشی های هوشمند انجام شد. اگر مشتری یا مخاطب شما احاس کند روی گوشی نمی واند به خوبی وبسایت را مشاهده کند، به وبسایت رقبای شما مراجعه خواهد کرد.

Domain ساده و کارآمد انتخاب کنید

باید آدرس وبسایتتان را مطابق خدمات یا نام سازمان انتخاب کنید. البته می توانید چندیدن آدرس ثبت کنید که همگی به یک آدرس ارجاع داده شوند.

اطلاعات تماس را در قسمت مناسب درج کنید

اگر کسب و کار شما به تماس و تعامل مداوم با مشتریان وابسته است لازم است حتما اطلاعات تماس را در صفحه اول و در قسمتی که به راحتی پیدا شود، قرار دهید.

بهتر است اطلاعات تماس بالای آیکن خانه و در قسمت بالایی وبسایت قرار گیرد. اگر از شبکه های اجتماعی برای تعامل با مشتریان استفاده می کنید، فراموش نکنید که لینک تماس با سازمان را در این شبکه ها باید قرار دهید.

نقشه سایت باید ساده و راحت باشد

زبانه ها و لینک های داخلی را باید حتی الامکان طوری طراحی کنید که مرتبط با هم بوده و خلاصه به نظر برسد. موضواعات مرتبط باید تحت یک عنوان جامع تر در یک زبانه قرار گیرند و از شلوغی بکاهند.

اطلاعات صحیح درج کنید

به نظر ساده و  واضح است که مندرجات سایت باید صحیح باشند اما این موضوع خیلی حیاتی است. اگر مطالب را گردآوری می کنید، مطمین شوید منبع شما موثق بوده است.

سرعت سایت را در نظر بگیرید

اغلب کاربران وقتی به سایتی وارد می شوند که باگ دارد یا سرعت بارگذاری مطالب و انیمیشن آن وقت گیر است، به سرعت آن را ترک کرده و هرگز به آن مراجعه نمی کنند.

مطمین شوید که وبسایتتان همیشه به خوبی بالا می آید و مشکلی در نرم افزارهای پشتیبانش وجود ندارد.

طراحی را مینیمال حفظ کنید

استفاده از فونت های متفاوت، رنگ ها و تصاویر متحرک را به حداقل برسانید. این اقدامات باعث حواس پرتی مخاطب شما می شوند. از پاراگراف های کوتاه و مطالب موردی استفاده کنید چرا که توجه بیشتری را به خود جلب می کنند.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =