داستان موفقیت آرش فردوسی، بنیان گذار سرویس Dropbox

0 1,179

ارش-فردوسی

آرش فردوسی زاده ۷ اکتبر سال ۱۹۸۵ یک شهروند ایرانی – آمریکایی است. او هم بنیانگذارسرویس دراپ باکس است و شهرتش را در دنیای تکنولوژی به همین خاطر دارد. آرش فردوسی ۳۱ ساله از جوان ترین کارآفرینان میلیونر دنیا شناخته می شود. آرش از نمونه آدم های موفقی است که دانشگاه را به خاطر کسب و کار شخصی اش رها کرد. او در سال ۲۰۰۷ به همراه دوست و همکارش  Drew Houston وبسایت Dropbox را عرضه کردند. او در سپتامبر همان سال شرکت را به سان فرانسیسکو منتقل کرد و از جمعی از سرمایه گذاران شخصی و شرکتی برای گسترش شرکتش کمک گرفت.

آرش در سال ۲۰۱۱ توسط مجله معروف Inc در فهرست ۳۰ کارآفرین برتر کمتر از ۳۰ سال قرار گرفت. در همان سال مجله Fortune هم او را در لیست ۴۰ نفر تاثیرگذار کمتر از ۴۰ سال معرفی کرد. وبسایت معروف تکنولوژی به نام TechCrunch هم به آرش فردوسی جایزه کارآفرین برتر سال را اهدا کرد.

آرش فردوسی و Drew Houston در دانشگاه با هم همکلاس بودند و به تحصیل در دوره کارشناسی علوم کامپیوتر مشغول بودند. او پیش از دراپ باکس مشغول پروژه دیگری به نام BookX بود که این پروژ ناکام رها شد. همانطور که اشاره کردیم آرش فردوسی درس را رها کرد و تمام وقتش را به پروژه دراپ باکس اختصاص داد. آرش در ابتدا مدیر اجرایی تکنولوژی CTO بود که بعدها آن را به یک مدیر دیگر واگذار کرد و هنوز به عنوان هم بنیان گذار در شرکت فعالیت می کند.

ایده اصلی دراپ باکس توسط Drew ارایه شد. او به تعطیلات آخر هفته رفته بود و می خواست روی یک پروژه کار کند اما متوجه شد فلش را جا گذاشته است. او شروع به برنامه نویسی و کد نویسی کرد و درواقع بنیان اولیه دراپ باکس را نهاد.

آرش و Drew درباره شروع کارشان می گویند ما هم کارمان را مانند هر شرکت تکنولوژی دیگری به شختی و با کمترین امکانات شروع کردیم و شب و روز کار کردیم. شب ها تا صبح به کار مشغول بودیم و بی وقفه برنامه نویسی کردیم.

دراپ باکس سرمایه جمعی از سرمایه گذاران و شرکت های سرمایه گذاری را جلب کرد و برای نسخه بتای آن حدود ۵۰۰۰ کاربر در لیست انتظار قرار داشتند. در این زمان یک کلیپ درباره دراپ باکس ساخته شد که آن را معرفی می کرد و نحوه استفاده از آن را توضیح می داد. پس از پخش این ویدیو تعداد کاربران در لیست انتظار به ۷۵۰۰۰ نفر افزایش یافت.

شاید بپرسید Dropbox چه سرویسی است؟

خاطرتان هست که در گذشته اطلاعاتتان را روی یک فلش USB ذخیره می کردید و هرجا که می خواستید با خود می بردید؟ و البته حالا نیازی به انجام این کار نیست چون وقتی اینترنت در دسترس شما قرار دارد می توانید به صورت آنلاین به این فایل ها دست پیدا کنید. Dropbox سرویس به اشتراک گذاری فایل روی فضای رایانش ابری است و کاربران از جاها و دستگاه های مختلفی می توانند به این فایل ها دست پیدا کنند. با آپلود کردن هر فایلی در این وبسایت به شما لینک آدرس فایل ارایه خواهد شد. شما حتی می توانید برای به اشتراک گذاری این فایل با همکاران و هم کلاسی ها، این لینک را برای آن ها ارسال کنید و البته یادتان باشد تنظیمات دیدن فایل ها را در صفحه خودتان روی عمومی تنظیم کنید.

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 7 =