خود واقعیتان را در مصاحبه کاری نشان دهید

0 652

 

اگر به‌خوبی می‌دانید که گزینه مناسبی برای تصدی این سمت هستید، هیچ نیازی نیست که وانمود کنید شخص بهتری هستید یا مهارت‌های بیشتری دارید.

تحقیقاتی چندی پیش انجام شد و نتیجه‌اش در مجله روانشناسی Journal of Applied Psychology منتشر شد. این تحقیق ادعا می‌کند کاندیداهای مناسب مشاغل که خود واقعی‌شان را در مصاحبه کاری نشان می‌دهند، شانس بیشتری در تصدی آن سمت دارند.

متأسفانه در اغلب موارد مردم فکر می‌کنند که باید در مصاحبه‌های شغلی فقط جنبه‌های مثبت کاری و شخصیتی‌شان را بروز دهند تا نظر کارفرما را جلب کنند اما این تحقیق نشان داده که کارفرما و متخصص جذب و استخدام سازمان‌ها بیشتر به استخدام افرادی تمایل نشان می‌دهند که شخصیت و خود واقعی‌شان را در مصاحبه ابراز می‌کنند. البته این موقعیت برای کسانی صدق می‌کند که شایستگی لازم را برای تصدی این سمت دارند و نمی‌توان این نتیجه را به افراد با شایستگی کمتر هم تعمیم بخشید.

این تحقیق بر اساس ایده خود- تأییدی شکل‌گرفته است. این ایده به معنی میل افراد به درک شدن از سوی دیگران بر اساس آنچه خودشان فکر می‌کنند، باور دارند است.

مصاحبه کاری درواقع موقعیتی است که افراد تمایل بیشتری به ابراز نسخه خیلی خوبی از خود دارند و وقتی کسی با شایستگی‌های فراوان فنی و شخصیتی در این مصاحبه حضور پیدا می‌کند و به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که خود واقعی و اصلی‌شان نمود پیدا می‌کند، نظر کارفرما ا جلب می‌کنند.

تمام متقاضیانی که در مرحله مصاحبه به‌اشتباه همه‌چیز را وانمود کرده‌اند، در صورت استخدام و ادامه همکاری، کمتر از دیگران از عهده امور محوله برمی‌آیند و در انجام وظایفشان ضعیف عمل می‌کنند.

منبع businessnewsdaily

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 2 =