خودروهای فرمول یک سال ۲۰۲۷، احتمالا این شکلی هستند

0 338

در نمایشگاه خودرو شانگهای، رنو با یک خودرو ویژه حاضر شد. خودرویی که نه سدان است و نه هاچ‌بک، نه شهری و نه سوپراسپرت. این خودرو که R.S. 2027 Vision نام دارد، در کلاس خودروهای ورزشی چرخ‌باز فرمول یک قرار دارد. این کانسپت رنو، تصویری از خودروهای فرمول یک ۱۰ سال دیگر را به تصویر می‌کشد. رنو در ساخت R.S. 2027 Vision سعی کرده که بیشترین تمرکز خود را روی طراحی آن معطوف کند. خودرو حاضر در نمایشگاه توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده است.

رنو حساسیت خاصی روی طراحی کابین این خودرو به خرج داده و تلاش کرده که راننده، بهترین ارگونومی را در آن تجربه کند. چراغ‌های LED در چرخ و قسمت‌های متحرک مربوط به آیرودینامیک خودرو مثل باله‌ها، بخشی از طراحی ویژه این اتومبیل محسوب می‌شود. سقف پلی‌کربنات کابین این خودرو در برابر ضربات شدید خیلی مقاوم است و خودرو می‌تواند نیروی زیاد حاصل از تصادف را به خوبی جذب کند.

نکته جالب در مورد این خودرو، قابلیت رانندگی خودکار آن است! حالت رانندگی خودکار تنها زمانی فعال می‌شود که خودرو در شرایط یک تصادف قرار بگیرد. تقسیم نیرو به تمام چرخ‌ها صورت می‌گیرد و هر ۴ چرخ توانایی پیچش دارند. در ادامه با تصاویری از این خودرو هیجان‌انگیز فرمول یک همراه باشید.

منبع: Wired
ترجمه در دیجی مگ

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =